Yerli Erkek Ünlüler

Ali Biçim

instagram takipçi hilesi

ali bicim 11

Tam adı: Ali Biçim
Doğum tarihi: 17 Nisan 1987
Doğum yeri: İzmit / Türkiye
Boyu: 1.71 m
Ailesi: Eda Biçim (kardeş)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu, sunucu, youtuber
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ali Biçim kimdir? Ali Biçim, 17 Nisan 1987 İzmit doğumlu Türk oyuncu, sunucu ve Youtuber’dir. Çocukluğu İzmit’te geçen Biçim, 2000 senesinde lise eğitimi için İstanbul’a taşınmıştır. Bahçelievler Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra da Beykent Üniversitesi’nde Oyunculuk bölümünü burslu olarak kazanmıştır. Üniversitede aynı zamanda Sahne ve Gösteri Sanatları da okuyarak 2007’de mezun olmuştur.

Ali Biçim, ilk olarak ismini Micheal Jackson’ın efsane şarkılarından Beat It’i parodi şekilde Just Pide ismiyle yorumlayarak video klibe çekmesiyle duyurmuştur. Oldukça ilgi gören bu videosunun ardından, Yalın’ın Ki Sen isimli şarkısını Ellerim Nasırlı başlığıyla yeniden yorumlamış ve ona da aynı şekilde parodi klip çekmiştir. Adından sıkça bahsettirmeye başlayan Ali Biçim kısa süre sonra ekranlarda yer almaya başlamıştır.

2011 yılında Okan Bayülgen‘le birlikte çalışmaya başlamıştır. Medya Kralı ve Disko Kralı programları için skeçler yazmış hatta birçoğunda kendiside oynamıştır.

Ardından 2013 yılında Baya İyi isimli stand up gösterisiyle turneye çıkarak performans sergilemeye devam etmiştir. Aynı yıl Babam Sınıfta Kaldı isimli dizide rol almaya başlamıştır.

2014 yılında Ali Biçim Show isimli gece şovu programıyla, televizyon ekranlarındaki sunuculuk hayatına başlamıştır. Ancak 13 bölümün ardından yayından kaldırılan programla televizyon hayatını sonlandırmıştır.

2017 yılında hayatını ve kariyerini anlattığı Bu Ne Biçim Hikaye Böyle isimli kitabıyla geri dönmüştür. 2018 yılında Tam Kafadan isimli bir televizyon projesinde yer almıştır.

2019 yılında ise 8 yıl aranın ardında yeniden Youtube platformuna geri dönen Biçim, bu sefer Tam Kafadan isimli projede tanıştığı Mesut Can Tomay‘la birlikte içerikler üretmeye başlamıştır. Kısa sürede milyonlara ulaşarak başarı yakalayan Ali Biçim’le Mesut Can Tomay ikilisi Youtube’un yeni favori çiftlerinden olmuştur. Halen aktif olarak iki isimde kendi kanallarında birlikte videolar üretmeye devam etmektedir.

Yer Aldığı Projeler

  1. Disko Kral – 2011
  2. Medya Kralı – 2011
  3. Babam Sınıfta Kaldı – 2013
  4. Ali Biçim Show – 2014
  5. Propaganda – 2016
  6. Tam Kafadan – 2018
  7. Sar Başa – 2019

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu