Kişisel Gelişim

İşe Girmenin 5 Farklı Yolu

instagram takipçi hilesi

Yüzlerce insan için iş kapısı olan büyük şirketlerin insan kaynakları birimleri bazı zamanlarda sadece CV toplamak için , iş ilanları yayınlayan sitelerde iş ilanları yayınlamak gibi bir yöntem izler.

Bu işlemi yapmalarında ki asıl neden , ihtiyaç anında önceden hazırlanmanın yanında , hali hazırda bir CV havuzu bulundurmak istemiş olmalarıdır. Fakat bu havuzda toplanmış olan bu CV’lerden birçoğu gerçek değerlendirmeye tabi tutulmaz , çok azı değerlendirilir.

Günümüzde artık bir pozisyona girmek için başvuran binlerce kişi olduğundan dolayı , hayalinizde ki mesleğe ya da istemiş olduğunuz şirkete , başlangıç adımlarından son adımlarına kadar fark yaratmanız gerekmektedir.

Neredeyse tüm sektörlerde bulunan dijital hakimiyetin gelmiş olduğu son durum düşünüldüğü zaman , aslında bu farkı oluşturabilmek tamamen size kalıyor.

LinkedIn’i Etkili ve Doğru Kullanın

ise girmenin farkli yollari

LinkedIn’de hesabınızın bulunması , bazı zamanlarda işvereninizle ile direkt bir şekilde görüşebilmeniz anlamına gelmektedir. Tabi ki bunun anlamı , Linkedln gibi bir platformu Facebook gibi kullanmamanız gerekmektedir. Linkedln profesyonel bir ağ olmasının yanı sıra doğru kullanıldığı zaman güzel sonuçlar elde edebileceksinizdir.

Bağlantılarınızı Değerlendirin

ise girmenin farkli yollari 4

Klasik olarak duymuş olduğunuz torpil konularını unutmanızın vakti geldi. Sizi hayalinizde ki iş için tavsiye edecek kişilerin , sizi bu iş için gerçekten layık olarak görmesini sağlayacak durumlar ortaya çıkardıysanız , bir iyilik istemeniz sıkıntı çıkarmayacaktır. Fakat torpil ile yapmış olduğunuz işler doğru sunamazsanız sizin için bir dezevantaja dönecektir.

Butik İş İlanları

ise girmenin farkli yollari 3

Büyük şirketlerin insan kaynakları , masaların üzerinde destelerce CV görmek yerine , gerçekten nitelikli ve oldukça az sayıda CV görmek ister. Ve yine bu şirketler genelliklede iş ilanlarını potansiyel çalışan profillerinin takip etmiş olduğunu internet sitelerinde yayımlar. Dolayısıyla bu tür butik internet sayfalarını değerlendirmeniz gerekmektedir.

Network’u Genişletin

ise girmenin farkli yollari 5

Diğer anlamı ile iş çevreniz , sosyal alanda girişken olmak ve çevreniz de bulunan insanlara iyilik yapmak her zaman sizin için oldukça güzel geri dönüşler sağlamaya yardımcı olacaktır. Hatta birçok durumda , sizin CV göndermenize gerek kalmadan , iş teklifi sizin ayağınıza kadar gelmesi ancak böyle bir yaklaşıma sahipseniz mümkün olacaktır.

Dijital Kimliğiniz

ise girmenin farkli yollari 2

Kolay bir anlatım ile , kendini pazarlamayan bir pazarlamacıyı kimse işe almak istemez. Bu sebepten dolayı dijital mecralarda kaplamış olduğunuz alanın nitelikli olarak görünmesine özen göstermelisiniz. Elbette bunun anlamı pazarlamış olduğunuz ürünlerin , reklamını yaptığınız ürünlerin reklamını yapmak değil . Eğer CV’nizin reklamını yapmayı düşüyorsanız , hedef kitlenizin de sizin kadar zeki olabileceğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu