Akıllı Telefonlar ve Tabletler

iPhone’unuzun Yavaşlatıldığını Nasıl Anlarsınız?

instagram takipçi hilesi

Apple, geçtiğimiz haftalarda eskimiş olan bataryaya sahip iPhone telefonları bilerek yavaşlatılmış olduğu açıklamış ve tepkileri üzerine çekmişti. Bu yüzden sizler için “iPhone’unuzun Yavaşlatıldığını Nasıl Anlarsınız?” isimli içerik hazırladık

iphone um yavaslatildi mi

Apple, böyle bir uygulamaya geçmesinin sebebini eskiyen pilli iPhone’larda beklenmeyen kapanmaların gerçekleşmesine bağlıyordu. Paylaşılmış olan bilgilere göre, tam verim ile çalışmamaya başlayan iPhone pilleri, grafik işlemcisi, yüksek işlemci kullanımına sahip uygulamalar söz konusu olduğu zaman yeterli gücü sağlayamıyor bu sebeple de telefonun kapanmasına neden oluyordu.

Peki telefonunuzun yavaşlatılmış olduğu gösteren belirtiler neler? İşte “iPhone’unum yavaşlatıldı mı?” sorusu kafanızı karıştırıyorsa, yazımızda cevabını bulabileceksiniz.

Hangi iPhone Modelleri Yavaşlatılıyor?

Apple’ın paylaşmış olduğu bilgilere göre iPhone yavaşlatma uygulaması geçtiğimiz yıl yayınlanan iOS 10.2.1 sürümü ile başlamış. İlk aşamada eskiyen pile sahip iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6S Plus ve iPhone SE sürümlü telefonların maksimum performansı düşürülmüş. Sonrasında ise iOS 11.2 güncellemesi ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da yavaşlatılmaya başlanmış.

iphone um yavaslatildi mi 2

iPhon’unuzun Yavaşlamış Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

iPhone’nuzun yavaşlatıldığını almak büyük bir önem taşımakta; çünkü bu durum bataryanızın ömrünün dolduğunu ya da dolmak üzere olduğunu gösteriyor. Bataryanızı değiştirerek telefonunuzun ömrünü uzatabilirsiniz.

iPhone’unuzun yavaşlatılmış olduğunun göstergeleri ise şu şekilde:

Daha uzun süren uygulama açılış süreleri.

Sayfalar arasında kaydırma yaparken akıcılığın kaybolması, kare hızının düşmesi.

Arka ışığın azalması.

Hoparlör sesinin azalması.

Bazı uygulamalarda kare hızının düşmesi.

Kamera arayüzünde görülebileeceği üzere flaşın devre dışı bırakılması.

Arka planda yenilenen uygulamalara geçiş yapıldığı zaman uygulamaların baştan başlatılması.

iphone um yavaslatildi mi 3

iPad’ler Yavaşlatılıyor Mu?

Apple, iPad’lerin daha büyük batarlayara sahip olduklarından dolayı yavaşlatılmadıkları bilgisini paylaştı.

Apple’ın pilinizin eskimiş olduğunu size bildirmeden böyle önlemler alması doğal olarak kullanıcıları tarafından büyük bir tepki çekti. En azından kullanıcıların, iPhone’larının pillerinin eskimiş olduğu konularında bilgilendirme yapmaları gerekirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu