Akıllı Telefonlar ve Tabletler

iPhone Nasıl Müzik Yüklenir?

instagram takipçi hilesi

imy

iPhone, çeşitli fonksiyon kısıtlamaları nedeniyle büyük bir kitle tarafından tercih edilmeyen bir cihaz olsa da sevenlerinin sayısı da epey bir fazla. Kullanıcıların iPhone ile ilgili bulundukları şikayetlerden birisi de telefona müzik indirmenin kolay bir şekilde gerçekleşemediği oluyor. Ancak diğer telefonlarda olduğu gibi iPhone için de çeşitli yöntemleri uygulayarak dilerseniz ücretli bir şekilde, dilerseniz de para ödemeden istediğiniz müziği indirerek cihazınızda dinleyebilirsiniz. Buna rağmen kabul etmek gerekir ki iPhone’a müzik yüklemek, diğer cihazlara göre oldukça zordur. iPhone’da kullanılan işletim sistemi olan iOS temelleri gereğince sistemin güvenliğini  tam anlamıyla sağlayabilmek adına internetten müzik veya benzer dosyaların indirilmesine izin vermiyor. Bunun için de müziklerinizi tarayıcı üzerinden değil de farklı yöntemler ile cihazınıza yüklemek zorundasınız.

appmusic

1-) Ücretli “Apple Music” Uygulaması

Bildiğiniz gibi iPhone’ların tamamında başlangıçta kurulu olarak gelen bir müzik uygulaması var. Bu uygulamayı büyük bir heyecan ile açan iPhone kullanıcıları, uygulamanın ücretli olduğunu görünce aynı heyecanla uygulamayı kapatıp yeni yöntemler araştırmaya devam ediyor. Ancak Apple Music üyeliğinizi aylık uygun ücretler ile alabileceğiniz gibi dilerseniz ilk kullanımınıza özel 3 aylık ücretsiz kullanım seçeneğini seçerek cihazınızda seçtiğiniz müzikleri 3 ay boyunca indirip dinleyebilirsiniz. Sonraki süreçte üyeliğinizi yenileyip yenilememek size kalmış. Ancak sistem, otomatik olarak üyeliğinizi yenilemeye odaklı olduğu için hesabınıza kayıtlı ödeme yönteminden ödeme alarak üyeliğinizi otomatik uzatacaktır. Bunu engellemek için üyeliğinizin bitmesine yakın Apple Music üyeliğinizi silebilirsiniz.

sptfy

2-) Mevcut AppStore Uygulamaları

Uygulama geliştiricileri de bu sorunun farkına varmış olacaklar ki AppStore’da müzik indirmek ve dinlemek adına pek çok farklı uygulama var. Bunlardan Spotify, Fizy gibi ücretli müzik indirme ve dinleme uygulamaları olduğu gibi Tubidy, TubeMusic gibi uygulamalar ile de üyelik için para vermeden YouTube üzerinden müzik indirerek bu müzikleri istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

 

itunes

3-) iTunes ile Bilgisayardan Müzik Yükleme

iPhone kullanıcılarının en çok tercih ettiği alternatif yöntem de bilgisayardan iTunes aracılığıyla müzik yüklemektir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle bilgisayarınızda iTunes yazılımı bulunmalıdır. Eğer iTunes yazılımınız bulunuyorsa hiç zaman kaybetmeden müziklerinizi mp3 formatında indirerek bir klasörde toplayın. Müzik indirme ve toplama işlemi tamamlandıktan sonra telefonuzu kablo ile bilgisayara bağlayarak eşleşme işlemlerini tamamlayın. İşlemler tamamlandıktan sonra depoladığınız müzikleri, iTunes üzerinden şarkılar bölümüne sürükleyerek işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. İşlemler tamamlandıktan sonra telefonunuzun kendiliğinden var olan “Müzik” bölümünden, iTunes ile yüklediğiniz müziklere erişebilirsiniz.

 

iPhone Cihazlara Müzik Yükleme Videolu Anlatım;

KAYNAK: Atamert Uysaler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu