Akıllı Telefonlar ve Tabletler

iPhone İçin En İyi Fotoğrafçılık Uygulamaları

instagram takipçi hilesi

iPhone telefonlar, birçok yönden olduğu gibi fotoğrafçılık konusunda da adından sıkça söz ettirir. iPhone’un kendi kamerası dışında çeşitli uygulamalar ile birlikte kaliteli fotoğraflar çekebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. İşte en iyi ücretsiz fotoğrafçılık uygulamaları:

(Aşağıdaki uygulamaların çoğu Android cihazlarda da mevcuttur)

1- Huji

huji 800x800

Huji, fotoğraflara vintage efektler eklemenize imkan tanır. Sizin basit bir şekilde çektiğiniz fotoğrafları çeşitli ışıklandırmalar ile birlikte farklı bir şekle sokan uygulama sayesinde en beğenilen fotoğraf karelerine imza atabilirsiniz. Huji, IOS’un yanı sıra Android yazılımında da kullanılabilir.

2- YouCam Perfect

youcam perfect 800x800

Uygulama, birçok gerçekçi efekte sahiptir. Bu sayede ışıklandırma ve renklendirme ayarlarınızı beğenilerinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Flash ve zamanlayıcı özelliği de olan uygulama İOS ve Andoid’lerde kullanılabilir.

3- VSCO

vsco 621x800

VSCO, artık birçok fotoğrafçı tarafından bilinen ve tercih edilen bir uygulamadır. Birçok ayarı kendinize göre ayarlayabildiğiniz uygulamada isterseniz paralı efektleri de indirebilirsiniz. Ayrıca VSCO sayesinde eski fotoğraflarınıza da çeşitli ayarlamalar ekleyebilirsiniz.

4- Snapseed

snapseed 800x623

Profesyonel bir fotoğraf düzenleyicisi olan Snapseed, Google tarafından geliştirilmiştir. 29 araç ve filtreye sahip olan uygulama sayesinde fotoğraflarınızın tam olarak nasıl görünmesini istiyorsanız o şekle sokabilirsiniz. Snapseed özellikle son güncellemesi ile birlikte kullanıcılarından tam not almış bir uygulamadır.

5- Rookie Cam

rookie cam 800x800

Fotoğraf ve video çekebileceğiniz Rookie Cam, ilk etapta yüz güzelleştirmesi ile beğenilir. Ancak uygulamayı asıl üstlere taşıyan 170 adet filtresidir. İstediğiniz birçok düzenlemeyi ve çekim şeklini Rookie Cam ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

6- Perfect 365

perfect 265 450x800

Bu uygulama daha çok kadınların hoşuna gider.  Perfect 365, saç renginden göz rengine kadar her şeyi değiştirmenize, farklı makyajlar ve saç modelleri denemenize imkan tanır. Ancak bunu yaparken asla yapay durmaz. Aksine o kadar doğal bir şekilde düzenleme sağlar ki siz bile hangisinin gerçek hangisinin shop yapılmış olduğunu anlayamazsınız. Kesinlikle rakiplerinden çok üstün bir uygulama.

7- B612

b612 800x800

Küçük Prens okuyanlar burada mı? B612 kitaptan esinlenen repliklerle dolu bir uygulama desek yeridir. Birçok filtrenin olduğu bu uygulama, doğrudan Instagram ya da Facebook’ta fotoğraf paylaşmanızı sağlar. Ayrıca bunu yaparken de Küçük Prens kitabından alıntılar yapar.

8- Facetune

facetune 800x593

Facetune ücretsiz bir uygulama değil. Ama kesinlikle para verip almaya değen bir uygulamadır. Fotoğraflarınızı düzenlemenizi sağlayan Facetune, oldukça sade bir arayüze sahiptir. Bu sayede ne yapacağınızı bilmeden kafa karışıklığı da yaşamazsınız. Aksine oldukça kolay bir şekilde istediğiniz birçok düzenlemeyi, eklemeyi ve çıkarmayı yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu