Sosyal Medya

Instagram Şikayet ile Hesap Kapatma

instagram takipçi hilesi

Sosyal medya hayatımızı yönlendirmede çok etkili bir araç haline geldi. Günümüzün neredeyse tamamını sosyal medya platformlarındaki hareketliliği (başkaların ne yaptığı vb gibi)  veya durumunuzla ilgili olayları takip etmekle geçiyor. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu olan instagram’da yenilik üstüne yenilik ile bir çok kullanıcıyı daha çok kendine bağımlı kılıyor. İnsanların ve insanlar üzerinde etki kurmak isteyenlerin bir mecrası . Hal böyle olunca birçok kullanıcı rahatsız olduğu instagram hesaplarını kapatma derecesine kadar nefret etmeye başlamıştır.

Instagram hiç kuşkusuz herkesin kullandığı bir platform . Dünyanın da en çok kullanılan sosyal medya aracı. Durum bunu gösterirken, markalar ve ürününü satmak isteyenler boş durur mu? Nerede çokluk orada biz diye herkesi kapsamak ve satışını yapmak için her türlü yolları denemekle kendilerini yükümlü hale getirmişler. Öyle ki sahte hesaplar açarak bir çok kullanıcıya , işte benim daha çok takipçim var sen niye takip etmiyorsun havası veriyorlar. Hatta daha sıkıcı bir hal haline gelen bu durumdan şikayetçi olan  birçok kullanıcılar var.

Sahte hesaplar kurarak insanlardan bir şeyler isteyip gerçekleştirene kadar rahatsız eden yığınla instagram hesapları bulunmakta. İşletmek amacıyla da kullanılan bu hesaplar için çözüm yine instagram’ın kendisinde .Instagram ise bu kullanıcıların seslerine çok önceden beri kulak vermiştir. Buna karşın bir çözümü bile vardır Şikayet etmek!

İnstagram’ Şikayet Ederek Nasıl Hesap Kapatılır?

İnstagram, tamamıyla kullanıcılarına düşünen mütevazi bir sosyal medya platformu. Belirli zamanlarda çeşitli geliştirmeler ve güncellemeler yaparak , instagram’daki kurulan sahte hesapları yok ediyor. Bunun için ise tek yapmanız gereken, sizi rahatsız eden instagram hesapları şikayet etmek.

instagram kapatma

Resimdeki göründüğü gibi sizi rahatsız eden hesabı şikayet ederek kapanmasına veya bir uyarı almasına neden olacaksınız.

İnternette bir çok makale var ; ” bir instagram hesabına kaç kişi şikayet ederse kapanır ” şeklinde bir çok makale olduğunu görüyoruz. Ama bunlar asılsızdır. Kesinlikle şikayet sayısına bağlı olarak bir hesap kapama durumu yoktur. Öyle ki instagram şikayet sayısının kullanıcılarına aktarma imkanı bile yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu