Sosyal Medya

Instagram Fotoğraflarındaki Gibi Sofralar Yaratmak

instagram takipçi hilesi

Instagram fotoğraflarındaki gibi sofralar yaratmak istiyorsanız, yazımızı sonuna kadar okumanız gerekmekte.

instagram fotograflarindaki sofralara sahip olmak

Çağımızın en fazla kullanılan sosyal ağlarından birisi Instagram. Burada paylaşımlar tüm kullanıcılar tarafından izlenebiliyor ve tabii sonucunda pek çok kişi adına da ilham kaynağı oluyor. Yayınlamış oldukları sofra fotoğrafları ilham kaynağı olan, beğenerek takip etmiş olduğunuz kullanıcıların yaratmış olduğu sofra kurgularını evinize taşımak, Instagram fotoğraflarındaki gibi sofralar yaratmak istiyorsanız, tavsiyelerimize bakmalısınız.

Tekstil Seçimi

instagram sofra duzeni

İşe sofrada kullanacak olduğunuz tekstiller ile başlayın. Kumaş peçete ve masa örtüsü Instagram’da görmüş olduğunuz şık sofralara sahip olmak için ilk adım. Kumaş peçetelerde seçecek olduğunuz renk, sofrada yerleştireceğiniz yerler, katlama biçimi, her şey sizin tarzınızı yansıtacak ipuçları bulundurur. Pastel tonlarında sofra tekstili, üzerinde bulunan detayları ön plana çıkarır.

Farklı Katlar Bulunsun

instagram sofra duzeni 5

Tabaklarınızı yerleştirirken eşit mesafede olmalarına, yanlarına bıçak çatal takımı yerleştirecek kadar alan bırakmış olduğunuz, bardaklar yerleştiği zaman masada karmaşık bir görüntü olmamasına dikkat edin.

Tabakların altına daha süslü bir servis tabağı yerleştirerek sofrada farklı katlar oluşturun. Ya da farklı renklere sahip tabakları üst üste kullanın. Tabakların içerisine misafirlerin isimlerini yazmak iyi bir fikir olabilir.

Sofra Düzeni Kuralları

instagram sofra duzeni 4

Sofra kullarını bilmelisiniz. Kullanılacak olan çatal bıçak takımında yerleşim mantığı şu şekilde olmalı; ilk kullanılacaklar en dışta bulunmak üzere kullanım sırasına göre dıştan içe doğru. Çatal her zaman tabağın ve sizin solunuzda, çatal ve bıçak ise sağda olmalı.

Bardaklar tabağın sağ üst köşesinde bulunmalı. Eğer sofrada şarap kadehi de bulunacaksa su bardağının sağında, bıçağın hemen üst tarafına yerleştirilmesi gerekli.

Mevsimi Hissettirin

instagram sofra duzeni 2

Mevsim normallerinde doğada bulunabilecek malzemeleri sofranıza taşıyın. Kozalak, bitkiler, ağç dalı, her şey sofranızda kendine yer edinebilir. Yemeklerinizde kullanmış olduğunuz malzemeleri de sofrada süs olarak değerlendirebilmeniz mümkün.

Zıt Renkleri Bulundurun

instagram sofra duzeni 3

Zıt renkler ile yakın olun. Masif ağaç bir masa üstüne siyah ya da lacivert kumaş peçeteler ya da açık tonda mermer bir masa üstünde gümüşün ışıltıları… Kontrast uygulamak, sofrada oldukça güzel görüntüler yakalamanıza yardımcı olur. Bu şekilde içinizin gitmiş olduğu o fotoğraflardaki gibi sofraya sahip olabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu