Sosyal Medya

Instagram Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

instagram takipçi hilesi

Instagram sürekli gelen yeniklikler ile güncellemelerle dolu bir dönem yaşadı. Araştırma şirketi Quintly’in geçen seneki verileri, bu konuda önümüze çıkan boşlukları doldurmakta. Instagram üzerindeki etkileşimin yüzde kırk oranında azalmasının birden fazla sebebi var.

instagram etkilesimi nasil artar

Paylaşımların sayısı artarken, etkileşimde yaşanan düşüşlelr dikkat çekici. Bu yüzden Instagram etkilişimini arttırmak önemli bir değer arz ediyor.

Instagram Takipçilerini Arttırmak İçin Formül Var Mı?

Genel olarak durum ele alındığı zaman gözden kaçırmış olduğunuz bir durum, kullanmayı atlamış olduğunuz bir yenilik olabilir. Mevcut durumunuzu gözden geçirmek, hesabınızı büyütmek için aşağıdaki adımları gözden geçirebilirsiniz.

Instagram Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

Gerçek Zamanlı İletişim Kurun

instagram etkilesimi nasil artar 4

Instagram üzerinde büyümenizi sağlamak adına öncelikle kendi sahip olduğunuz takipçiler ile iletişiminizi arttırarak başlayabilirsiniz. Instagram üzerinde bir takipçi kitlesi oluşturmak zaman isteyen bir durumdur.

Bunun yanında kendi paylaşımlarımızın dışındaki paylaşımlar üzerinde yeni sohbetlere başlamanız gerekebilir. Sorular sormak, sorulara ve gelen yorumlara cevaplar vermek, paylaşılan hikayeleri boş geçmemek olacaktır. Instagram’da ki takipçileriniz ile iletişimi ilerletmenin birkaç basit yolu olacaktır.

En Çok Beğeni Alan Paylaşımlarınızı Tekrar Paylaşın

instagram etkilesimi nasil artar 3

Sizin takipçi kazanmanızda etkili olabilecekken, başka birinde etkili olmayan şey ne olabilir ki? Bunun için geçmiş altı aydaki paylaşımlarınıza bakmanız yeterli olacaktır. Bu süreçteki en iyi etkiyi yapan paylaşımları bulmak ile başlayın.

Bunlar arasında bir bağlantı kurabildiniz mi? Belki de bu paylaşımlar parlak ve yeşil tonların fazla olduğu yerler çekilmiştir.

Instagram Hikayelerini Kullanın

instagram etkilesimi nasil artar 2

Instagram etkileşimi yaratmak adına hikayeler özelliği bolca kaynak sunmaktadır. Hikayenizde yaratmış olduğunuz harekete geçiren eylem çağrıları, sizi takip eden takipçilerin “ürünü fark etmelerine” neden olacaktır.

Bu eklenen bağlantılar, Instagram hesabınızın hareketlenmesine imkan sağlayarak sahibi olduğunuz internet sitesinin tıklanma sayısı da artacaktır.

Videoların Etkisinden Güç Alın

Otomatik olarak oynatılan videolar ekleyen potansiyel takipçilerinizin dikkatlerini üzerinize çekebilirsiniz. Instagram vidieoları sayesinde hesabınızı güçlendirebilir, takipçi sayısını katlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu