Alışveriş Rehberi

İlkadım Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır

instagram takipçi hilesi

Bir kadın için hayatınızın dönüm noktalarından biri hamile olduğunuzu öğrendiği andır. Artık hayatınızın ve evliliğinizin diğer bir dönemine geçmiş olursunuz ve aklınız fikriniz tamamıyla bebeğinizde olur.

Karar alırken, yeni adımlar atarken ilk önce çocuğunuzu düşünür ve zarar görmesini katiyen istemezsiniz.

ilkadim ayakkabisi 4

Henüz hamileyken, bebeğinizi en doğru biçimde büyütmeniz için size yol gösterecek bir sürü kaynağa müracaat edebilir , uzmanlara danışırsınız. Bebeğiniz henüz karnınızdayken ona şarkılar söylemeye, hikayeler okumaya, onunla dertleşmeye başlarsınız. Aile olmanın, anne-baba olmanın farkına her geçen daha çok farkına varır, bazı durumlarda çocuğunuzla beraber büyüdüğünüzü hissedersiniz.

Bir kadın için hayatınızın dönüm noktalarından biri hamile olduğunuzu öğrendiği andır. Artık hayatınızın ve evliliğinizin diğer bir dönemine geçmiş olursunuz ve aklınız fikriniz tamamıyla bebeğinizde olur. Karar alırken, yeni adımlar atarken ilk önce çocuğunuzu düşünür ve zarar görmesini katiyen istemezsiniz. Henüz hamileyken, bebeğinizi en doğru biçimde büyütmeniz için size yol gösterecek bir sürü kaynağa müracaat eder , uzmanlara danışırsınız.

ilkadim ayakkabisi

Bebeğiniz henüz karnınızdayken ona şarkılar söylemeye, hikâyeler okumaya, onunla dertleşmeye başlarsınız. Aile olmanın, anne-baba olmanın farkına her geçen daha çok farkına varır, bazı durumlarda çocuğunuzla beraber büyüdüğünüzü hissedersiniz.

Bebek doğduktan sonra ilk telaşlanılan, çok büyük heyecanlar yaşanmasına neden olan dönem, bebeğin minik minik yürümeye başladığı dönem olur. Hem çok heyecanlanıp insanın yüreğini kıpır kıpır yapar, hem de bu süreç annelerin bebekleri için soğukkanlılıkla ilk adım ayakkabısı araştırmaya başlamasının habercisi olur.

İlk adım ayakkabısı seçerken çoğu dikkat edilmesi gereken değişken vardır. Bunların en başta gelen ise, uzmanların bebeklerin evde ayakkabı giymesini önermemektedir. Çünkü ayakta bir milyon ter bezi bulunur ve bebeklerin ayak tabanı çok ufak olduğu için çok fazla terler.

Minik ayakların rahatlıkla hava almasını sağlamak için de evde ayakkabısız dolaşmaları tavsiye edilmektedir. Ama bebeğinizi dışarı çıkarmak istediğinizde ona kesinlikle ayakkabı giydirmeniz gerekeceği için de, ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken değişkenleri araştırıp bilinçlenerek alışverişe çıkmanız gerekir.

ilkadim ayakkabisi 2

İlk adım ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gereken konuları sıralamak gerek görülürse;

  • Bebeğinizin ayak tabanı biçimi 2 ila 3 yaşında oturur. Bu yüzden bebeğe ortopedik ayakkabı alınmalıdır. Fakat konusu ile ilgili uzman çoğu ayakkabı firması olduğu halde, işin ticari boyutundan kaynaklı ortopedik ayakkabı bulmak biraz zor olabilir.
  • İlk adım ayakkabısı, bebeklerin ayağı, erişkinlere göre daha çabuk terlediği için, bebeğin ayağının hava almasını ve kuru kalmasını sağlayacak malzemelerden yapılmış olması gereklidir.
  • Bebekler yürümeye çalıştıkları dönemlerde çok dinamik olacakları için ilk adım ayakkabısı ayak burkulmalarına neden olmayacak bir kalıba sahip olmalı, botlardaki gibi bir boğazı olmamalı, olsa dahi bebek ters bastığında ayak bileği hareketlerini önlemeyecek esneklikte olması gereklidir.
  • İlk adım ayakkabısının burun kısmı da esnek olmalı, bebeğin parmaklarını sıkıştırmamalıdır.
  • Mağazaya gittiğinizde doğru ayakkabı seçimini bebeğinizin hareketlerinden anlayabilirsiniz. Bu yüzden bebeğinizin yorulmamış ve ayaklarının şişmemiş olmasına da dikkat etmelisiniz. Ayakkabının içinde rahat eden bebek, yürüme talebi göstererek size seçim yapmanızda yol gösterecektir.
  • Ayak biçimini alması ve teri emmesi açısından ise doğal deri, yumuşak ve esnek ayakkabılar, pamuklu çoraplar tercih edilmelidir.

ilkadim ayakkabisi 3

https://www.youtube.com/watch?v=GsIPBY-XsNE

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu