Yerli Kadın Ünlüler

İlayda Alişan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İlayda Alişan kimdir
Tam adı: İlayda Alişan
Doğum tarihi: 26 Şubat 1996
Doğum yeri: İstanbul/ Türkiye
Boyu: 1,60 m
Burcu: Balık
Ailesi: Remzi Alişan, Selçuk Tektaş
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

İlayda Alişan kimdir? İlayda Alişan, oyuncudur. Fox TV’de yayımlanan “Masumiyet” isimli dizide canlandırdığı Ela Yüksel karakteriyle merak konusu olmuştur. Ancak, 2011’den beri televizyon dünyasındadır.

İlayda Alişan, 26 Şubat 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde tamamlamış, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarım okumuştur.

İlayda Alişan, bir aile dostlarının kendisini habersiz şekilde ajansına kayıt ettirmesiyle sektöre giriş yapmıştır. Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi markaların reklamlarında oynayan Alişan 2011 yılında “Bir Çocuk Sevdim” isimli dizide Merve karakteriyle televizyon ekranlarında yer almıştır. Kariyerine TRT’de yayınlanan Gönül Hırsızı dizisi ile devam etmiştir.

İlayda Alişan, başrollerinde Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç gibi isimlerin bulunduğu “Benim Adım Gültepe” isimli dizide canlandırdığı Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. 2015 yılında başrollerinde Songül Öden, Mert Fırat ve Alican Yücesoy’un yer aldığı “Serçe Sarayı” isimli dizide rol almıştır.

2016’da Ay Yapım imzalı “Bana Sevmeyi Anlat” dizisinde Seda Bakan, Kadir Doğulu ve Dolunay Soysert gibi isimlerle oynamıştır. 2017’de yayımlanmaya başlayan Show TV’nin fenomen dizisi “Çukur” dizisinde canlandırdığı Akşın karakteriyle yıldızı parlamıştır. Alişan, bu dizide Perihan Savaş,  Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu, Kubilay Aka gibi isimlerle birlikte oynamıştır. Ardından Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi olan “Hakan: Muhafız”da Aylin Erman karakterine hayat vermiştir. Netflix dizisi ile ününü yurt dışına taşıyan oyuncu 2019 yılında “Şampiyon” dizisinin kadrosuna katılmıştır. Bu dizide Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla birlikte oynamıştır.

2020 yılında Türkiye’nin en prestijli ödül törenleri arasında bulunan Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar kategorisinde ödülü kucaklamıştır. İlayda Alişan, dijital içerik platformu Gain’in orijinal dizisi “Terapist”te Özlem Narin karakterini canlandırmıştır.

İlayda Alişan, 24 Şubat 2021 tarihinde Fox TV’de dizi severler ile buluşan “Masumiyet” isimli dizide Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ ve Deniz Çakır gibi isimler ile birlikte rol almaktadır.

İlayda Alişan Rol Aldığı Diziler

 1. 2011 – Bir Çocuk Sevdim (Merve Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 2. 2013 – Gönül Hırsızı (Televizyon Dizisi)
 3. 2014 – Benim Adım Gültepe (Nurten Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 4. 2015 – Serçe Sarayı (Sinem Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 5. 2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Eylül Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 6. 2017-2018 – Çukur (Akşın Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 7. 2019-2020 – Hakan: Muhafız (Aylin Karakteri) (Netflix TV Platformu)
 8. 2019 – Şampiyon (Televizyon Dizisi)
 9. 2021- Terapist (Özlem Karakteri) (Gain Medya)
 10. 2021- Masumiyet (Ela Yüksel Karakteri) (Televizyon dizisi)

İlayda Alişan Ödülleri

 1. Pantene Altın Kelebek Ödülleri- Yıldızı Parlayanlar

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu