Gezi Rehberi

Hong Kong’ta Görülmesi Gereken Müzeler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Gezilip görülecek birbirinden farklı ve renkli yerlere ev sahipliği yapan Hong Kong, dünyanın en popüler seyahat noktalarından birisi. Gelişmiş teknoloji dünyası, modern kent yaşamı ve rengarenk gece hayatının yanı sıra zengin kültürel dokusu ve yüzlerce senelik tarihi geçmişi ile de öne çıkmayı başaran Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyetine bağlı özerk bir bölgedir.

hong kong

Asya Kıtası’nın en pahalı yerleşim alanları arasında gösterilen bu bölgesi doyasıya gezmek adına en az bir hafta zaman ayırmanızda fayda var. Tapınakları, nefis manzara noktaları, görkemli heykelleri ve doğal güzellikleri ile göz alan bu bölgede görmeniz gereken birçok müze yer almakta. İşte muhteşem Hong Kong Müzeleri’nden bazıları.

Hong Kong’ta Görülmesi Gereken Müzeler Nelerdir?

Hong Kong Museum of Art

Hong Kong Sanat Müzesi, sanat seven gezginlerin vazgeçilmez seyahat noktaları arasında yer alıyor. Geleneksel Çin Sanatı’ndan tutun da modern sanat çalışmaların kadar birçok parçanın sergilendiği bu etkileyici sanat müzesini gezmek için üç saat yeterli olacaktır.

Hong Kong Art

Hong Kong Museum Of History

Hong Kong Tarih Müzesi, kültürel geziler adına yola çıkan gezginlerin gözdesi konumunda. Bölgenin arkeolojik ve sosyal tarihinin yanı sıra jeolojik tarihi hakkında da bilgiler bulunan bu müzenin hepsini gezmek için üç saat ayırmak yeterli olacaktır.

tarih

Hong Kong Space Museum

Hong Kong Uzay Müzesi, sekiz bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş. Uzay ve astronomi hakkında enteresan ve çarpıcı bilgiler edinebileceğiniz bu müze, açılmış olduğu 1980 senesinden beri ziyaretçilerini bekliyor. Özellikle çocuklu aileler adına enfes olan müze, her yaştan ziyaretçi için uygun.

Hong Kong Space Museum

Madame Tussauds Müzesi

Balmumu heykellerin içerisinde kaybolacağınız harika bir sergi salonu olan bu müze, Peak Tower’da yer almakta. Angelina Jolie, Lady Gaga, Bruce Lee, Brad Pitt gibi dünyaca tanınmış ünlü isimlerin heykellerini görebilmeniz mümkün.

Madame Tussauds

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu