Gezi Rehberi

Çocukla Keyifli Bir Yolculuk İçin Yanınıza Almanız Gerekenler

instagram takipçi hilesi

çocuklarla araba yolculuğu

Yazın tatile çıkmak çalışan ya da çalışmayan herkesin hayalidir. Bütün kışı kapalı ortamlarda güneşi çok az görerek geçirdiğimizi düşünürsek tatil yapmak aslında hepimizin hakkıdır. Fakat eğer gerekli hazırlıkları yapmadıysanız tatil bazılarımız için eğlenceli geçmeyebilir. Kimler için mi? Sorunun cevabı yazımızda gizli.

Eğer bekarsanız ya da evli ama çocuksuzsanız tam da hayallerinizdeki gibi hem eğlendiğiniz hem de dinlendiğini muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Çünkü düşünmeniz gereken bir ufaklık yoktur ve istediğiniz kadar deniz, havuz ya da eğlence mekanlarında vakit geçirebilirsiniz.

çocuklarla tatil

Bir de tabiki eğer çocuğunuz yoksa birçok ürünü ya da ilacı yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız. Fakat eğer çocuklu bir aileyseniz işler biraz değişir. Bu durumda bavulunuzu hazırlarken normalden kat ve kat daha dikkatli olmalısınız. Hele bir de çocukla beraber ilk tatilinizse bir daha tatile gitmeye tövbe etmemeni için aşağıdaki listeye bir göz atın deriz.

Çocukla rahat bir yolculuk geçirmek için yanınıza almanız gerekenler:

bebek için araba koltuğu şarttır 1

İlk olarak eğer arabayla yola çıkacaksanız bebek oto koltuğunun güvenliği olduğundan emin olsun. Eğer henüz almadıysanız almadan önce muhakkak araştırın ve çocuğunuzun yaşına en uygun olanını seçin. Burda dikkat etmeniz gereken en önemi aksesuar kemer kılıfıdır.

Yola çıkarken bebeğinizin en sevdiği oyuncakları yanınıza almayı unutmayın. Çünkü bebeğiniz yolculuktan sıkıldığı anda onu oyalamak için tek çareniz oyuncaklar olabilir.

Uykusu geldiğinde rahatça uykuya dalabilmesi için yanınıza masal kitapları alabilir ve bebeğinize okuyabilirsiniz.

Eğer daha büyük bir çocuğunuz varsa yolculuğu eğlenceli hale getirecek oyunlar türetebilirsiniz. Örneğin araba oyunları. Mesela önce giden arabanın plakasından şehirlerini bulabilir ya da plakada geçen harflerle kelimeler türetebilirsiniz.

Hangi yaştan çocuğunuz olursa olsun yanınızda muhakkak yedek kıyafetler bulundurmalısınız. Yine aynı şekilde ıslak mendiller de olmazsa olmazlarınız arasında olmalı.

araba güneşliği yolculuk için önemlidir

Yol boyunca güneşe maruz kalmamak için yanınıza muhakkak bir güneşlik almalısınız. Eğer almazsanız pike takmak zorunda kalabilirsiniz ve ortaya çıkan görüntü hiç hoşunuza gitmeyecektir.

Ne kadar sıcak havada yola çıkacak olursanız olun bebeğiniz için muhakkak bir çorap alın. Çünkü muhtemelen klima yol boyunca açık olacaktır.

bebeğiniz için yanınızda puset olmalı

Diğer bir önemli ihtiyaç ise puset ya da bebek arabası. Yanınıza muhakkak almalısınız. Yoksa gittiğiniz her yerde zorluk çekebilirsiniz. Baston gibi rahat kullanılabilir pusetleri tercih edebilirsiniz. Gideceğiniz yere bağlı olarak kanguru ya da slingler de alabilirsiniz.

İhtiyaç duyabileceğiniz ataş düşürücü ya da öksürük önleyici ilaçlar, ateş ölçer ve oksijenlı su muhakkak yanınızda olmalıdır.

Yolda acıkacağınız için atıştırmalık birşeyler muhakkak almalısınız. Evde hazırlayacağınız sandviçler ya da meyveler sizin için faydalı olacaktır.

Lazımlık ya da tuvalet kapağı da muhakkak yanınızda olması gereken eşyalar arasında yer alıyor.

Gideceğiniz rotaya önceden mutlaka bakmalısınız. Böylece yolda mola verebileceğiniz ve bebekli ailelere uygun mekanları önceden bilip ona göre kendinizi planlayabilirsiniz.

Bunlar bizim aklımıza gelen olmazsa olmazlar. Eğer sizin kendinize özel ihtiyacınız olan farklı eşyalar varsa onları da listeye ekleyebilirsiniz.

Kaynak
mynet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu