Tarih

Hicri Yılbaşı Nedir? Hicri Yılbaşı Mesajları

instagram takipçi hilesi

Hicri Yılbaşı Nedir? Hicri Yılbaşı Mesajları..! Hicri yılbaşına ya da 1 Muharrem, hicri takvimine göre Zilhicce ayının son gecesini Muharrem ayının ilk gününe bağlayan zaman dilimine verilen bir isimdir. Hicri takvime göre ikinci gün 00:00’da değil, gün batımında başlar.

Bu zaman dilimi ay takvimine dayandığından, bir sonraki Hicri Yılbaşı 11 veya 12 gün önce olacaktır. Muharrem ayı, Kuran’da Zilkade, Zilhicce ve Recep ile birlikte değer verilen dört mübarek aydan biridir.

Bu aylarda İslam öncesi ve İslam sonrası barış içinde yaşamanın ve savaş yapmamanın kuralları vardır. Muharrem, Hicri kameri takvimin ilk ayıdır. Şii Müslümanlar Muharrem ayının onuncu gününü Aşure günü olarak adlandırırlar.

Hicri yılbaşı, 2022 senesinde 30 Temmuz gününü denk geliyor. Amerika Başkanı Joe Biden da bir kutlama mesajı yayınladı. Biz de bu yazımızda sevdiklerinize hicri yılbaşı mesajları gönderebilmeniz için bir yazı yazdık. İşte hicri yılbaşı mesajları…!

hicri yılbaşı

Hicri Yılbaşı Mesajları

Hicri yeni yılımız ve Muharremi Şerif ayımız mübarek olsun.

Rabbim tüm İslam aleminin korktuklarından emin ve umduklarına nail olmasını nasip etsin. Hicri yılbaşınız hayırlı olsun.

Allah’ım yeni yılda, İslamiyet’i gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Nice Güzel Yıllara.

Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile Hicri yılbaşınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Rabbim hicri yeni yılı tüm İslam alemi için en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin. Amin.

Bütün İslam Aleminin Ve Sadakat Aleminin Hicri Yeni Yılını Tebrik Eder, Hayırlara Vesile Olmasını Mevlamızdan Niyaz Ederim.

Yeni bir yılda yüzünden gülücükler, gönlünden sevgiler eksik olmasın mutlu yıllar.

Yeni yılın sağlık mutluluk ve başarı dolu geçmesini dilerim. Her günün bir diğerinden daha keyifli geçsin. Yeni yılınız kutlu olsun!

Allah’ım yeni yılda, İslamiyet’i gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Nice Güzel Yıllara.

Yeni yılda tüm güzellikler seninle olsun. Mutlu yarınlar.

Rabbim hicri yeni yılı tüm İslam alemi için en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin. Amin.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun. Sağlık, huzur ve mutluluğunuz daim olsun. Rabbim, bütün hastalara şifa, dertlilere deva olsun. Zamanımızı en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip etsin.

hicri yılbaşı

Mutluluğunuz daim dualarınız kabul, amellerinin makbul olsun. Nice yıllara.

Rabbim, tüm İslam Alemi’ne, sonsuz hazinesinden güzellikler bahşetsin.

Yarabbi bizleri sana layık kul, efendimize layık ümmet eyle. Her anımızı layıki ile yaşamayı nasip et. Amin Mutlu Yıllar.

Bu yıl, İslamiyet’i anlamayı ve hakkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin; kâinatı nuruyla aydınlandırsın. Selam ve dua ile Allah’a emanet olun her şey gönlünüzce olsun.

Coşkun ama yorgun bir yıl daha geçiyor yaşamdan. Gelecek yılın sevgilerin en güzeli, aşkların en yücesini, mutlulukların en büyüğünü getirmesi dileğiyle hayırlı yıllar.

Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun.

Yeni hicri yılın ümmeti Muhammed’e hayırlara vesile olması dileğiyle. Yeni yılınız kutlu olsun.

Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, acıyan, ihsanı bol olansın. Bu yeni yılda bize helâl rızıklar ihsan et. Bu sene beni, sevdiklerimi ve Müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize yardım et.

Yüce Rabbimiz bizleri affetsin ve ellerimizi dergâhından boş çevirmesin. Bu mübarek günde hepimizin dualarını kabul etsin!

hicri yılbaşı

Hicri Yılbaşı ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu