Kişisel Bakım

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

instagram takipçi hilesi

Tüy alma yöntemi acılı ve acısız olmak üzere 2 kategoride incelenir. Bu yazımızda tüm tüyoları derledik. Yazımızın tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Acısız Tüy Alma Yöntemi

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

1. Tüy Dökücü Krem

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

En sevilen yöntemler arasında tüy dökücü krem yer alır. Tüy dökücü krem alırken bilinen ve kaliteli bir marka tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde beklediğiniz performansı elde etmeniz zorlaşır. Daha önce en iyi tüy dökücü kremlerin doğru kullanım şeklini araştırmıştık. İlgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

2. Tüy Sarartıcı

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Tüy sarartıcı kremler hakkında daha önce bilgi veren yazılar yazmıştık. En iyi tüy sarartıcı krem araştırmamızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
Tüy sarartıcı kremler yüz bölgesi, kol bölgesi ve bacak bölgesi için uygundur. Tüylerin sarı hale gelerek görünürlüğünü daha az seviyeye indirir. Acısız ve etkili bir yöntemdir. Özellikle yaz aylarında bir çok kadın tarafından sıklıkla tercih edilir.

3. Jilet ile Tüy Alma Yöntemi

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Hem kadınların hem de erkeklerin en çok tercih ettiği yöntem jilet kullanımıdır. Jilet tüyleri kesinlikle kökünden almaz. Sadece görünen kısmı temiz hale getirir. Fakat bu temizlik maksimum 2 gün sürer. 2 gün içinde tüyler aynı şekilde görünmeye devam eder.
Eğer daha önce hiç jilet vurmadıysanız kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Bazı tüy dökücü kremlerin, tüyleri inceleyici ve azaltıcı etkisi bulunur. Bu tarz ürünleri seçebilirsiniz.

Acılı Tüy Alma Yöntemi

 

1. Cımbız

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Cımbız kullanmayı bilmeyen kadın herhalde yoktur. Cımbız ile yüz bölgesindeki tüyler kolaylıkla alınabilir. Genellikle sadece kaş şekillendirmede tercih edilse de; bıyık ve yanak bölgesinde de kullanılabilir.
Cımbızın kullanım alanlarından bir tanesi de parmak üstünde yer alan ince tüylerdir. Ufak tefek tüyleri birkaç dakika içinde tamamen temizleyebilirsiniz.

2. İp ile Tüy Alma Yöntemi

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Yüz bölgesindeki tüyleri temizlemenin En kolay yolları arasında ip yer alır. Özellikle bıyık bölgesini temizlemek istiyorsanız mutlaka ip kullanmayı öğrenmeniz gerekir. Buraya bıyık bölgesinde ipin nasıl kullanılacağı hakkında bir video bırakıyoruz, tıklayarak izleyebilirsiniz.

3. Eldiven

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Bu yöntem birçok kadın tarafından bilinmez. Bilen kadınlar da asla vazgeçemez. Pudralı beyaz “doktor eldiveni” olarak bilinen eldivenler tüyleri kolaylıkla temizler. Özellikle uzun tüyleri tek çekişte ortadan kaldırır. Biraz sabır isteyen bir yöntem olsa da tüyleri kökünden temizlemek için oldukça etkili bir yöntemdir.

4. Lazer ile Tüy Alma Yöntemi

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Son yılların en popüler tüy alma yöntemleri arasında lazer yer alır. Lazer iğneli ve buz lazer olmak üzere ikiye ayrılır. İğneli lazer en etkili yöntemdir ancak ortaya koyduğu acı hissi bir çok kadının tereddütle yaklaşmasına yol açar. Ayrıca iğneli lazer yaz aylarında kullanıma uygun değildir.

Buz lazer ise her mevsim kullanılabilir. Birçok kadın buz lazerin herhangi bir acı hissine yol açmadığını söyler. Ancak bu biraz şehir efsanesidir. Buz lazerde de acı hissi vardır. Ancak dayanılamayacak kadar büyük bir acı söz konusu değildir.

5. Boncuk Ağda

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Boncuk ağda yönteminde bez kullanmaya gerek yoktur. Özel ısıtıcıda ısınarak kullanıma hazır hale gelen ağda, tüyleri kökünden alır. Toplumda “acısız” olarak söylense de boncuk ağda da bir acı hissi oluşacaktır. Ancak sıradan ağdalara kıyasla daha az acır.
Boncuk ağda kullanımı birazcık daha zordur. Doğru tekniği bulana kadar bir süre uğraşmanız gerekebilir.

6. Kartuş Ağda ile Tüy Alma Yöntemi

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Tüy Alma Yöntemi

Her kadının kabusu ve vazgeçilmezi olan ağda, tüylerin tertemiz hale gelmesini sağlar. Ağda seçimi yaparken kesinlikle şeker içermemesine dikkat etmek gerekir. Şekerli ağdalar kıl köklerini besleyerek daha kalın ve sert çıkmasına yol açar.
Ağda yöntemine başlamadan önce mutlaka videolar izlemeli doğru teknikleri öğrenmelisiniz. Ağda yapma yöntemiyle ilgili öğretici bir videoyu buraya bırakıyoruz.

7. Epilatör

ağda

En acılı yöntemler arasında epilatör yer alır. Tüyleri teker teker çekerek temizlik sağlar. Ancak bir süre sonra tüyler ince ve seyrek çıkar. Bu sayede kullanımı daha kolay hale gelir.
Eğer acı sizin için sorun değilse elinizin altında güzel bir epilatör bulunmasını tavsiye ediyoruz. Zamanla etkilerine bakarak “iyi ki almışım” diyeceğinizi garanti edebiliriz.

Tüy Alma Yöntemi Hakkında Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu