Yaşam

En Etkili Şekilde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Tüy dökücü krem hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın olarak kullanılır. Etkili şekilde tüylerden kurtulmayı sağlayan ürün seçenekleri, onlarca marka tarafından satışa sunulur. Her ürün seçeneği, kısa zamanda acısız şekilde tüylerden kurtulmayı sağlar.

Fakat tüy dökücü kremlerin kullanımında da çeşitli detaylara dikkat edilmesi gerekir. Kremlerin, sanıldığı kadar masum olmadığı mutlaka bilinmelidir. Tüy dökücü kremlerin zararları hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

1.Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Tüylerin Yeterli Uzunlukta Olması En Önemli Şarttır

En Etkili Şekilde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

İlk olarak yaygın olarak karşımıza çıkan uygulama hatasından bahsetmek istiyoruz. Birçok kişi, tüylerini alırken aceleci davranır. Tüyler yeterli uzunluğa gelmeden krem uygulayarak, temizlik elde edeceğini düşünür. Fakat bu büyük bir yanlıştır.

Tüyler yeteri kadar uzamadıysa işlem uygulanan bölgede tam bir temizlik sağlanamaz. Hatta birçok tüy hiç etkilenmeden bulunduğu yerde kalmaya devam eder. Ayrıca uzamayan tüylere işlem yapmak yara ve tahriş oluşmasına yol açar. Bu nedenle işlem süreleri arasında 1 – 2 haftalık bir süre geçmelidir. Tüyler uzamalı, temizlenmeye hazır hale gelmelidir.

2. Ürün, Kullanılacak Bölgeye Uygun Olmalıdır

En Etkili Şekilde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücüler vücudun kol ve bacak bölgesinde kullanıma uygundur. Fakat bazı ürünler; bikini bölgesi, koltuk altı, karın ve kasık bölgesi için de uygundur. Ürün satın alırken uygulama yapacağınız bölgeye uygun olmasına dikkat edin.

Eğer ürün kasık bölgesi, bikini bölgesi, karın ya da koltuk altı için uygun değilse uygulama yapıldığında birçok rahatsızlık ortaya çıkar. Bölge kızarmaya, yanmaya ve acımaya başlar. Burada bahsedilen bölgeler hassastır. Çok dikkatli hareket etmek gerekir.

3. Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? İşlem Öncesi Bölgenin Temiz Olması Gerekir

Ürün uygulanacak bölge temiz olmalıdır. Krem, yağ, sabun vb. maddeler ciltten arındırılmış olmalıdır. Duştan sonra ya da ürünün içeriği uygunsa duşta krem uygulamak etkili sonuç verir.

Birçok kişi cildin kese ve peeling gibi yöntemlerle arındırılmasını önerir. Fakat bazı cilt tipleri çok hassastır, önce kese ardından tüy dökücü uygulanması rahatsızlık hissinin oluşmasına yol açabilir.

4. Bekleme Süresine Uygun Hareket Edilmelidir

En Etkili Şekilde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü kremlerin uygulama süresi genellikle maksimum 10 dakikadır. 10 dakikadan fazla ürünü bekleterek daha fazla pürüzsüzlük elde edeceğini düşünen kişiler büyük bir yanılgı içindedir. Çünkü bekleme süresini aşmak cildin kızarmasına, acımasına ve tahriş olmasına yol açar.

Mutlaka belirtilen sürede cilt temizlenmelidir.

5. Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Tüyler Yeteri Kadar Alınmadıysa Tekrar Uygulama Yapılmamalıdır

En Etkili Şekilde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Bazı durumlarda tüylerin tamamı temizlenmemiş olabilir. Bu durumda aynı bölge üzerine yeniden ürün uygulamak isteyebilirsiniz. Fakat kesinlikle böyle bir şey yapmaktan uzak durun.

Tüy dökücü kremler aynı zamanda tekrar kullanıma uygun değildir. İkinci işlem uygulamadan önce bir süre beklemeniz oldukça önemlidir.

6. İşlemin Ardından Mutlaka Nemlendirici Sürülmelidir

En Etkili Şekilde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Son olarak mutlaka nemlendirici uygulamanız gerekir. Bu sayede cildin rahatlamasını sağlarsınız. Ürünü yıkadıktan sonra onarıcı bir krem kullanmanız yeterli olacaktır. Bu konuda bir video bıraktık, buraya tıklayarak izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Konusu Hakkında Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=bvg69CDQT9A

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu