Kişisel Bakım

Tüy Dökücü Ürünler Zararlı Mıdır?

instagram takipçi hilesi

Tüy dökücü ürünler vücut tüylerini almak için tıraş, ağda veya lazer tedavileri yerine görev görür. Hızlı ve rahat olabilirler, sizi kaşıntılı jilet yanmasından veya ağrılı koparmadan korurlar.

Bu ürünler evde kullanılabilir ve son birkaç yıldır oldukça popüler hale gelmiştir. Kıl tamamen kopana kadar her kıldaki proteinleri parçalayarak çalışırlar. Kılları kırıldıktan sonra, ağrısız bir şekilde ciltten silinebilir.  Popüler bir markanın web sitesine göre, bu ürünleri cilde zarar vermeden köklerdeki kılları almak için formüle edilmiş alkali kimyasalların bir karışımını içerir.

Doğru kullanıldığında, tüy dökücü krem ​​uygun bir epilasyon cihazı olabilir.

tüy dökücü 1

 

Tüy Dökücü Ürünlerin Kullanımı Güvenli Midir?

Tüy döken ürünler doğru kullanıldığında genellikle güvenlidir. Bununla birlikte, kullanırken dikkatli olmazsanız, yanmaya ve yaralanmaya neden olmak kolaydır. Bunun nedeni, bu ürünlerin aslında cilde zarar verebilecek güçlü kimyasallar içermesidir.

Ana sorun, ürünlerin çok uzun süre açık kaldığında ortaya çıkar. Tüy sökücü bir krem ​​kullanırken, talimatları dikkatlice okuyun ve titizlikle uygulayın. Cildin üzerinde önerilen süreden daha uzun süre kalırsa, tüy dökücü ürünler döküntülere, cilt soyulmasına, batmaya, ağrıya, kabarcıklara ve hatta kimyasal yanıklara neden olabilir. Bu, doğru kullanımı son derece önemli hale getirir.

Tüy dökücü ürünler sadece cildin belirli kısımlarına uygulanabilir. Vücudun hangi bölgeleri için onaylandığını görmek için seçtiğiniz ürünle birlikte verilen bilgilere bir kez daha okuyun. Genel olarak konuşursak, daha hassas vücut bölgelerinde tüy dökücü kremler kullanmak akıllıca değildir.

Kremi gözlerinizin, burnunuzun ve ağzınızın çevresinde kullanmaktan kaçının. Kimyasalları gözünüze sokarsanız, hemen yıkayın ve gerekirse doktora başvurun. Muhtemelen söylemeye gerek yok, ama krem ​​ya da bu ürünleri kesinlikle yemeyin!

Ürünü bikini bölgesindeki istenmeyen tüyleri gidermek için kullanmaya çalışıyorsanız, yanma olasılığı daha yüksek olduğu için daha dikkatli olun.

tüy dökücü 2

 

Tüy Dökücüleri Kullanmaya Dair İpuçları

Tüy dökücü ürünlerde daha iyi sonuçları almak için birkaç ipucu ve püf noktaları şunlardır;

  • Kremi uygulamadan önce cildinizi hazırlayın. Pul pul dökülmüş tüylere neden olabilecek ölü cilt hücrelerini temizleyn.  Bu, daha pürüzsüz bir cilde ve daha iyi sonuçlara izin verecektir.
  • Ürünü cildinizde daha önce kullandıysanız ve kıllarınız kaldıysa, tekrar kullanmadan önce 24-48 saat bekleyin. Bu yanmayı ve tahrişi önleyecektir.
  • Ürünü kullanmak için, uyguladığınız alanı tamamen ve eşit bir şekilde örtmelisiniz.
  • Hassas bir cildiniz varsa, içinde yeşil çay ya da aloe vera gibi yatıştırıcı bileşenler içeren bir ürün ​​seçin.
  • En iyi sonuçlar için tüylerinizi 1 cm altında kalacak şekilde önceden tıraş edin.
  • Farklı ürünleri deneyin ve size uygun olanı seçin. İlk denemede başarılı olmazsanız, tekrar deneyin.

    Doğru kullanımdan sonra cildiniz biraz tahriş olmuşsa stres yapmayın. Gerekirse, kullanım süresini ayarlayın.

  • Tüy dökücü ürün ​​kullanımını takiben bronzlaşmaktan kaçının. Bunun nedeni önceden var olan yanıkları tetikleyebilir.

tüy dökücü 3

 

 

Tüy Dökücü Ürünler ile ilgili videolar

 

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu