Yerli Kadın Ünlüler

Hatice İrkin

Hatice İrkin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hatice irkin 1
Tam adı: Hatice İrkin
Doğum tarihi: 26 Haziran 2000
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,64 m
Burcu: İkizler
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Aktif Yılları: 2018 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Hatice İrkin Kimdir? Hatice İrkin, dizi ve sinema oyuncusudur. Tümay Özokur‘un ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Hatice İrkin, 26 Haziran 2000 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Henüz üç yaşında iken ajansa yazılmıştır. Annesi oyuncu olmasını çok istiyordu. Küçük yaşlarda başladığı için bazı usta isimler ile çalıştı ve kendini geliştirdi.

İlk sinema filmi deneyimini 2008 yılında vizyona giren “Kayıp Prenses” isimli film ile yaşadı. Bu filmde Yıldız Çağrı Atiksoy, Elif Ceren Balıkçı, Sinan Sümer, Çağla Şimşek, Cüneyt Mete, Nazlı Ceren Argon, Ali Uyandıran, Selin Dilmen Yıldırım, Suna Selen, Ali Hurol, Zeynep Çopur, Tuncay Akça ve Tülay Bereket gibi isimler ile birlikte rol aldı.

İrkin, ikinci sinema filmi deneyimini ise 2019 yılında vizyona giren “Üç Harfliler: Adak” isimli sinema filminde yaşadı. Hatice İrkin’e bu filmde Ceren Yılmaz, Ramazan Demir, Ejder Özkarslıgil, Begüm Koçgiç, Ali Aydoğan ve Simge Uluer gibi isimler eşlik etti.

Genç oyuncu, 23 Ağustos 2021 günü Kanal D ekranlarında dizi severler ile buluşan “Kırık Hayatlar” isimli dizide Erdem Yılmaz, Meltem Akçöl, Burcu Almeman, Mine Çayıroğlu, Zafer Öztürk, Arbnora Ademaj, Atsız Karaduman, Can Ceylan, Yeşim Çelebi, Sedat Berke Özkök, Erdi Ünver ve Felicia Sağnak gibi isimler ile birlikte kamera karşısına geçmektedir.

Hatice İrkin, Kırık Hayatlar isimli dizinin İzmir’de çekilmesi sebebi ile ailesinden uzak kaldığını ve ilk kez ailesinde bu kadar uzun süre ailesinden uzak kaldığını için ufak sıkıntılar çektiğini söylemiştir. İrkin, sinirlendiği zaman ağladığını ve bu özelliğini hiç sevmediğini, elinde şans olsa bu özelliğini değiştirmek istediğini belirtti.

Hürriyet Gazetesi’ne verdiği röportajında eğer oyuncu olmasaydı Fizik Bilimi ile ilgilenmek istediğini belirten genç oyuncu, hayatının dönüm noktasının üniversite seçimi olduğunu söyledi. İlk olarak Fizik bölümü okumak isterken kendisini mutfakta, daha sonra da dizi setlerinde buldu.

Pandemi çıkmadan önce 6 ay tiyatro sahnesinde yer aldığını belirten İrkin, Kırık Hayatlar isimli diziden teklif gelince çok mutlu olduğunu ve sanki çok beklediği bir kişiye kavuşmuş gibi hissettiğini söyledi.

Hatice İrkin Rol Aldığı Dizi ve Filmleri

  1. 2021 – Kırık Hayatlar (Öykü Yılmaz Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  2. 2009 – Üç Harfliler: Adak (Aysun Karakteri) (Sinema Filmi)
  3. 2008 – Kayıp Prenses (Sinema Filmi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=jfoHacVWtq0

https://www.youtube.com/watch?v=SngqnDGBjAA

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu