Yaşam

Hardal Tohumu İle 2 Beden İncelme

instagram takipçi hilesi

Yaklaşık 40 tane çeşidi bulunan ve bunlardan sadece üç tanesi hardal tohumu üretmek için kullanılan tohumlar arasında; beyaz, kahverengi, siyah hardaldır. Metabolizma üzerinde büyük etki yaratan ve hızlanmasını sağlayan hardal tohumu ile 2 beden incelme mümkündür.  Hardal tohumları en sık kullanılan ve en popüler olan baharat türlerinden birisidir. İçerisinde omega-3 yağ asitleri ve selenyum bulunur. Vücudun metabolizmasını arttırdığı gibi anti-iftlamatuar özelliğine de sahiptir. Düşük kalorili ve yüksek besin değerine sahiptir.

hardal tohumu ile 2 beden incelme4

Hardal Tohumu Faydaları

  • Hardal tohumları metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.
  • Hardal tohumları, kanser hücrelerinin büyümesini engellemede çok etkili olan mirosinaz ve glukozinolatlar gibi bileşikler içerir.
  • Hardal tohumlarındaki bakır, demir ve selenyum astım ataklarını önlemeye veya azaltmaya yardımcı olur. Selenyum ve magnezyum açısından zengin hardal tohumları artrit problemlerini giderebilir.
  • Bu tohumlardaki yüksek magnezyum içeriği migren ataklarının şiddetini ve sıklığını azaltabilir.
  • Demir, magnezyum, selenyum ve bakır, kan basıncını tedavi etmeye ve kontrol etmeye yardımcı olur.
  • Hardal tohumları, menopoz semptomlarından muzdarip kadınlar için çok faydalıdır.
  • Yüksek diyet lifi içeriği nedeniyle, bu tohumlar sindirimi ve bağırsak hareketlerini iyileştirmeye yardımcı olur, böylece genel metabolizmayı iyileştirir.

Hardal Tohumu İle Zayıflamak Mümkün Müdür?

Hardal tohumu bağırsaklar ve sindirim sistemi için mükemmel ölçüde etkili bir üründür. Yenilen öğünleri hızla sindirim sistemine taşır ve yakılmasına yardımcı olur. Bu sebeple hazımsızlık, kabızlık gibi sorunlarda ortadan kalkacaktır.

Kahverengi yağ hücrelerine etki eden hardal tohumu göbek çevresindeki yağlarda etkilidir. Kolay bağırsak hareketleriyle, vücut sindirim gücünü arttırıp, lif doldurur.  Hardalın ısısı ve keskinliği, enzimlerden gelir. Bu enzimlerin adı mirosinazdır. Enzim sıvı ile temas ettiğinde aktivite olur.

hardal tohumu ile 2 beden incelme1

Hardal Tohumu Nasıl Tüketilir?

Yemeklerden önce tüketilen hardal, iştah açıcı etki yaratabilir. Bu yüzden yemeklerden sonra, aşırıya kaçmadan tüketilmesi önerilir. Her öğünden sonra bir çay kaşığı hardalı, bir bardak su ile tüketebilirsiniz. Sabah-Öğle-Akşam olarak 3 öğünde tüketilmesi doğru olarak nitelendirilir.

Bunun dışında hardal tohumu yapılan yemeklere eklenebilir. Tohumdan ziyade hardal yağı da, yemeklerde kullanılan yağ yerine kullanılabilir. Salataya, soslara veya turşulara hardal tohumu ekleyebilirsiniz. Glütensiz olan bu hardal tohumu size kısa sürede fayda sağlayacaktır.

Düşük kalorili öğünlerde bir miktar demir, kalsiyum, selenyum ve fosfor eklemenin faydaları bariz ortadadır. Hardal tohumu da buna en güzel örnekler arasında yer alır. Aynı zamanda su dışında ılık süt ile birlikte de içebilirsiniz.

Hardal Tohumu İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=AqAssJp3Oq0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu