Beslenme ve Diyet

Karın Yağlarının Yakılmasına Yardımcı Olan 6 Besin!

instagram takipçi hilesi

karin yaglarindan kurtulmanizi saglayacak besinler

Fazla kilolar artık her yaştan insanın problemi haline gelmiştir. Düzensiz beslenmeler ve sağlıksız gıda tüketiminin neden olduğu bu fazla kilolar hele bir de belli bölgeler de birikiyorsa görüntü itibariyle daha da sıkıntılı hale gelir.

Bölgesel yağları eritmek biraz zordur. Özellikle karın bölgesinde biriken yağlar hem görüntü açısından hem de sağlık açısından kötü bir durumdur. Bu yağları eritmek için öncelikle düzenli beslenmek ve spor yapmak yani sağlıklı bir hayat sürdürmek gerekir.

Hem sağlıklı biçimde kilo vermek hem de karın yağlarını yakmak için destek alabileceğiniz bazı besinler vardır. Bu besinleri düzenli ve dengeli tükettiğiniz taktirde karın yağlarınızdan kurtulmanız mümkün.

İşte yağ yakımına yardımcı besinler.

Elma Sirkesi

elma sirkesi karin yaglarini yakmaya yardimcidir

Elma sirkesi, vücudunuzun şeker isteğini keserek kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda karın yağlarınızı yakmanıza da yardımcı olur. Doğal besin kaynaklarından olan elma sirkesi, detoks etkisi yaratarak midedeki PH değerini de dengeler.

Bu durum tokluk hissi yaratır ve çok yemek yemenizi engeller. Uzmanlar aynı zamanda elma sirkesi tükettikten sonra bir bardak su tüketmenizi öneriyor.

Chia Tohumları

chia tohumu kari yaglarini yakar

Chia tohumları, besin değeri yüksek olan besinlerdendir. Karın yağlarının yakılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudunuza direnç kazandırır.

Chia tohumlarını tüketirken dikkatli olmalısınız çünkü orantısız olarak tüketilmek vücuttaki sıvı dengesini azaltıyor ve sindirim sistemini yavaşlatıyor.

Kefir

kefirle karin yaglarinizi yakabilirsiniz

Kefirin sağlık açısından pek çok faydası vardır. Yoğurt benzeri bir içecek olan kefir karın yağlarının yakılmasına yardımcı olur. İçerdiği yararlı prebiyotikler sayesinde vücudunuzu enfeksiyonlara karşı korur.

Haftada haftada 2 veya 3 defa kefir tüketerek karın yağlarınızı yakabilirsiniz. Eğer düzenli spor ile desteklerseniz kefirin etkisini de artırabilirsiniz.

Kemik Suyu

kemik suyu yag yakimina yardimcidir

Kemik suyu hem tıbbi hem de alternatif tedavi yöntemlerinin vazgeçilmezidir. Aynı zamanda karın yağlarının yakılmasına yardımcdırı. İçindeki aminoasitler sayesinde kas yıkımını önler, kemikleri güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırır.

Acı Biber

aci biber yag yakimini hizlandirir 1

Abı biber, vücut ısısını artırma özelliğiyle karın yağlarının yakılmasını sağlar. Aynı zamanda enerjinizi de yükseltir. Acı biberi direkt olarak tüketebilir yada yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

Greyfurt

greyfurt yiyerek karin yaglarinizi yakabilirsiniz

Karın yağlarını yakmaya yarayan bir diğer besin de turunçgiller ailesinden olan greyfurttur. İçindeki enzimler ile vücudun şeker oranını düzenleyen ve metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır.

Aynı zamanda tokluk hissi de vererek dikkatli beslenmenizi de sağlıyor. Eğer sporla birlikte tüketirseniz yağ yakımını daha da hızlandırabilirsiniz.

Eğer siz de karın yağlarınızdan müzdaripseniz bu besinleri tüketerek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kaynak
iyihisset.com

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu