Kilo Vermek İçin Düşük Kalorili Kahvaltı Önerileri!

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Ama biz yine de söyleyelim. Gün boyu zinde olmak ve özellikle de sağlıklı bir şekilde kilo vermek için kahvaltıyı asla atlamamalısınız. Güçlü ve sağlıklı bir kahvaltı sayesinde gün boyu kendinizi daha tok hisseder ve halsizliğinizden kurtulursunuz.

Aynı zamanda kilo vermek istiyorsanız her ne kadar alışık olmasanız da kahvaltı yapmaya mecbursunuz. Kahvaltı sayesinde hem metabolizmanızı güçlendirir hem de gün boyu vücudunuzu beslemiş olursunuz. İşte size kilo vermenize yardımcı olacak sağlıklı kahvaltı seçenekleri!

Yulaf Ezmesi

Kilo Vermek İçin Düşük Kalorili Kahvaltı Önerileri!

Yulaf ezmesinin kilo vermenizde iki farklı rolü vardır. Birincisi egzersiz yapmadan üç saat önce yulaf ezmesi ya da kepek gevreği gibi yavaş salınan karbonhidratlarla kahvaltı yaparak güne başlarsanız egzersiz yaparken daha fazla yağ yakabilirsiniz. İkinci olarak ise yulaf ezmesi iyon lifi bakımından zengindir. Bu sayede daha uzun süre tok kalabilirsiniz.

Yumurta

Kilo Vermek İçin Düşük Kalorili Kahvaltı Önerileri!

Yumurta, protein açısından çok zengin bir besin olduğu için kilo vermek isteyenlerin en büyük destekçisidir. Yumurta, hem lezzetli hem de farklı şekillerde tüketebileceği için diyet dönemlerinizde size yardımcı olur. Güne yumurta yiyerek başladığınız taktirde daha uzun süre tok kalabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, kahvaltıda yumurta tüketenlerin aynı miktarda kalori alan insanlara oranla uzun süre daha tok kaldığını ve iki kat daha fazla kilo verdiğini göstermiştir.

Yoğurt

Kilo Vermek İçin Düşük Kalorili Kahvaltı Önerileri!

İngiltere’de yapılan bir araştırma, yoğurdun kilo verdiren en iyi beş yiyecek arasında olduğunu göstermiştir. Çünkü yoğurt, size sadece ihtiyacınız olan proteini sağlamaz aynı zamanda aynı miktarda protein içeren yiyeceklerin verdiği gereksiz kaloriden korur. Eğer sade yoğurt tüketemiyorsanız meyve ekleyebilirsiniz.

Ev Yapımı Fıstık Ezmesi

Kilo Vermek İçin Düşük Kalorili Kahvaltı Önerileri!

Dışarıdan satın aldığınız fıstık ezmeleri, hem yüksek oranda işlenmiştir hem de yağ ve şekerle doldurulmuştur. Fıstık ezmesi ise esasında yer fıstığı ve yağ genlerini küçülten sağlıklı ve tekli doymamış yağlarla yapılır.

Bir Kase Yeşil Salata

Kilo Vermek İçin Düşük Kalorili Kahvaltı Önerileri!

Kahvaltılarınızda sebzeleri tercih etmiyor olabilirsiniz fakat sebzeler aslında aldığımız tüm yemeklerin yarısını oluşturur. Fakat yine de sebze tüketmekte zorlanıyorsanız omletinize katarak ya da sandviçlerinize ekleyerek yemeyi deneyebilirsiniz

Sebzeler lif bakımından zengindir ve vücudunuzun ihtiyacı olan tüm önemli mineralleri içerir. Sebze tüketmek sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda genel sağlığınız için de önemlidir. Kahvaltıda tüketeceğiniz bir kase yeşil salatayla daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

İşte size kilo vermenize yardımcı olacak 5 sağlıklı besin maddesi. Eğer kilolarınızla baş etmeye çalışıyorsanız kahvaltıyı atlamamalı ve bu besinleri listenize muhakkak eklemelisiniz.

 

Kaynak
kadinmi.com

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu