Yerli Erkek Ünlüler

Gürgen Öz

instagram takipçi hilesi

gurgen oz 30

Tam adı: Gürgen Öz
Doğum tarihi:  10 Mayıs 1978
Doğum yeri: Zonguldak / Türkiye
Boyu:  1.74
Ailesi: 
Eşi: Emily Mahringer
Çocuk (ları): İda Su Öz
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2005’den Günümüze
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Gürgen Öz kimdir? Gürgen Öz, Bay Yanlış isimli dizisindeki rolü başta olmak üzere birçok ünlü film ve dizide oynamıştır. Gürgen Öz, 1978 yılının 10 Mayıs tarihinde dünyaya geldi. Memleketi Zongultak’tır.

Babası mühendis olan Gürgen’in annesi ise öğretmendir. Esasen anne ve  babası İstanbul’da tanışmışlardır. Fakat babasının işi onları Zonguldak’a sürüklemiştir. Gürgen’in bir de Yaprak isminde ablası vardır.

Gürgen Öz liseyi bitirdikten sonra, üniversite sınavlarına girdi. İstanbul Üniversitesi’nin Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünü kazandı. Bir süre bu bölümde okusa da içinde tiyatrocu olmaya dair bir arzu vardı. Bu arzusunu köreltmek istemedi. Bir gün anne ve babasından habersiz konservatuvar sınavına girdi.

Mimar Sinan Üniversitesi’nin Devlet Konservatuvarı’nda Tiyatro bölümünü  kazandı. Bölümü 2001 senesinde bitirdi. Ancak eğitimini bitirmedi. Yine aynı bölümde master yaptı.

Masterın ardından asistan hoca olarak çalıştı. Çeşitli festivallere katıldı. Yurt dışında tiyatro oyunlarında rol aldı. Kendi de bir oyun yazdı. Alman Satrancı ismini verdi oyun daha sonra kısa film haline getirildi.

Eğitimi esnasında Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunlar oynadı. Okul bittiğinde de burada oyunlarda oynamaya devam etti. Teneke isimli ünlü oyunda başrol oyuncusu olarak oynadı. Bu oyunu Yaşar Kemal yazmıştı. Yönetmeni ise Müşfik Kenter‘dir.

Tiyatro oyunlarının yanı sıra dizilerde de rol aldı. Birçok dizide küçük de olsa oynadı. Ardından Okan Bayülgen ile eğlence programında çalışmaya başladı. Bu esnada çok yoğun olduğu için hem tiyatro oyunlarında hem de tez çalışmasına ara vermek zorunda kaldı.

2009 senesinde tekrar rahata çıkınca tez çalışmasına devam etti. Semiha Berksoy Opera Vakfı‘nda çalıştı. Burada doğaçlama dersleri verdi.

Televizyonlarda ortaya çıkardığı tiplemelerle beğeni kazandı. Bir süre sonra tv dünyasının aranan yüzlerinden bir tanesi haline geldi.

En bilinen oyunculuk çalışmalarından bir tanesi de Avrupa Yakası‘ndaki rolüdür. Gülse Birsel‘in senaristliğini üstlendiği dizide Cesur karakterine hayat verdi. Bunun devamında Aşk Oyunu isimli dizide rol aldı.

3 adet kitabı vardır. Bu kitaplar: Bozcaada Öyküleri, Olimpos Öyküleri, Seksenlerde Çocuk Olmak’tır.

Tiyatro Oyunları

 1. Teneke : Yaşar Kemal – Bakırköy Belediye Tiyatroları
 2. Kadınlar da Savaşı Yitirdi : Curzio Malaparte – Bakırköy Belediye Tiyatroları
 3. Terk : Onur Bayraktar – Stüdyo Drama
 4. Suret : Onur Bayraktar – Stüdyo Drama

Sinema Filmleri

 1. Zaman Makinesi 1973
 2. Plajda
 3. Çinliler Geliyor
 4. Hokkabaz
 5. Romantik Komedi
 6. Romantik Komedi 2
 7. Hareket Sekiz

Dizi Filmleri

 1. Kısmetim Otel
 2. Aşka Sürgün
 3. Aşk Oyunu
 4. Avrupa Yakası
 5. Melek
 6. Sakarya Fırat
 7. Aşkım Aşkım
 8. Başrolde Aşk
 9. Bay Yanlış

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu