İnternet ve Web

Google Adsense de Sitem Banlı mı? Cevabı Burada!

instagram takipçi hilesi

Google Adsense Ban Kontrolü Nasıl Yaplır? Web sitem Google Adsense ‘de banlı mı? Sitem ban almış mı? İşte bütün sorularınızın  cevapları bu yazımızda!

google-adsense-sitem-banli-mi-

Web site sahipleri ,yaptıkları işlerden para kazanmak için başta google adsense olmak üzre reklam ajanslarına kayıt yaparlar. Ama bazı sorunlar yüzünden ajanslar, reklamlarını yayınlayacağı sitede kusur sayar ve yayıncı başvurusunu kabul etmez. Bu sorunlar aşağı yukarı her ajansta aynıdır. Ama en büyük şirket olan ve kurallarıyla titiz davranan başta Google Adsense’dir.

Eğer ki Google adsense ‘de kaydınız varsa ve siteniz de geçerliyse bir çok reklam ajansı sitenizi kabul edecektir. Tabi gösterim başına para veren reklam ajansları haricinde. Çünkü gösterim başına para veren reklam ajansları sitenizde baktığı temel unsur geçerli kategorisi ve gösterim sayısıdır. Ancak google adsense için bu böyle değildir.

Google Adsense her şeyi inceler!

Google adense kuşkusuz bu mecranın en büyüğüdür ve en çok reklam veren potansiyeline sahip olan firmadır. Bu yüzden de reklam verenlerin de haklarını koruduğundan (bir çok reklam vereni olması bu işi daha sıkı yapmasına neden olur) daha titiz davranmaktadır.

Kabul edilen siteleri tekrar tekrar inceler. Reklam yayınlama politikasına uygun olup, olmadığıyla ilgili sürekli denetleme mekanizması vardır. Siteniz yapılan uyarılar doğrultusunda gerekli eylemleri gerçekleştirilmemişse , banlanma yani engellenme durumu olabilir. Bu yüzden bu politikalara uygun şekilde sitenizi empoze etmelisiniz.

Peki Google Adsense Hangi Durumlarda Siteyi Banlar?

* Site yapısından kaynaklanan (Çalıntı html php kod düzeni) bu genellikle pek sorun değildir ama yine de abartıya kaçanlar için yazıyorum.

* Site Hitinin Az Olmasından  Kaynaklanan Problemler.(bu olasılık google adsense için pek de geçerli değil tekil en az 100 olsun yeter).

* Yayınladığınız içeriklerin Organik olmaması.(Google Adsense Buna Çok Dikkat ediyor!)

* Site içeriğinizde Yasaklı Metaryeller Bulunması.Küfür,ırkçılık,vs diğer önemli bulgular. (Google Buna Çok dikkat ediyor.)

* Sayfa düzeninizin Anlaşılır olamaması.(Tablo yapıları ve içerik ve diğer şematik sorunlar)

En önemlilerini yukarıda belirttiğim gibidir.

Gelelim Google Adsense Reklam bannerlerını yayınlarken , birden bire reklamların durması ve sonunda banlanmanız.Genelde bu sorun ;

* Reklamlarınızı Tıklamanız

*site içeriğinden

* yönlendiren siteler vs gibi sorunlardan meydan gelir.Çözümünü araştırdım.Sonunda bir site çıktı karşıma.Bu sitede banlanma sorgusu yapabiliyorsunuz.Bannlandıktan sonra çözümü ile ilgili bütün detaylar burada.İyi ve Bol kazançlar dilerim.

Google Adsense Ban Kontrolü Nasıl Yapılır?

Google Adsense Ban Kontrolü Yap!

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu