Kişisel Bakım

Göğüs ve Sırt Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

instagram takipçi hilesi

Özellikle sıcak günlerde, göğüs ve sırt bölgelerinde çıkan sivilceler, hormonsal etkilerin yanı sıra dış etmenler sebebi ile meydana gelir. Göğüs ve sırt bölgesinde bulunan sivilcelerden kurtulmak için basit uygulamalar ile kurtulabilirsiniz. Sizin için göğüs ve sırt bölgesinde çıkan sivilceler için çözüm önerilerini yazının devamında açıklayacağız.

sirt gogus sivilceleri cozum 4

Kış aylarında pek fazla önemsenmeyen sivilceler, sıcak günlerde dekolteli giysiler ile ön plana çıkıyor ve can sıkıcı bir görünüşe sebep oluyor. Çoğu kadın, yüzüne göstermiş olduğu özeni vücuduna göstermiyor.

İltihap sorunları, terleme, hormonlar, stres göğüs ve sırt bölgesinde sivilcelere neden oluyor. Evde yapabileceğiniz bu yöntemler ile sivilcelere çözüm bulabilirsiniz.

Peeling İle Ölü Derilerden Kurtulun!

Peeling, kirden ve ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir üründür. Yüzde olduğu gibi ciltte de biriken ölü deriler ve kir, zaman geçtikçe siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olur. Bu yüzden, haftada en az iki kere vücudunuzu vücut peelingleri ile temizlemelisiniz.

sirt gogus sivilceleri cozum

Vücut Temizliğini Önemseyin!

Vücutta ve yüzde sivilce oluşumunu engellemenin en etkili yolu temizlikten geçer. Yüz için derinlemesine yapılan temizlik, vücut adına da yapılması gereklidir. Vücudunuzu özellikle de sivilce çıkan yerleri, antibakteriyel içerikli sabunlar ile yıkamalısınız.

sirt gogus sivilceleri cozum 2

Kıyafet Seçimine Özen Gösterin!

Hava almayan kumaşlardan yapılan kıyafetler, vücutta bakteri ve terlemeye neden olur. Bu durum sonucunda da sivilceler meydana gelir. Bu sebeple de hava alan kumaşlar sağlık açısından daha iyidir. Özellikle spor yaparken daha fazla terlemiş olduğundan dolayı spor kıyafetlerinizi hava alan, pamuklu kumaşlardan yana tercih edin.

Göğüs ve Sırt Bölgesindeki Sivilceler İçin Doğal Çözümler

Elma Sirkesi

Duş alırken, durulama suyuna bir fincan elma sirkesi yağı ekleyin ve sivilcelerin üzerine gelecek şekilde masaj yaparak uygulayın. Elma sirkesinin antiseptik özelliği ile bakteri oluşumunu önler ve sivilceleri kurutmaya yardımcı olur. Ayrıca elma sirkesi saçlarınızın daha parlak olmasına olanak sağlar.

sirt gogus sivilceleri cozum 3

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, sivilceleri kurutucu bir özelliğe sahiptir. Gece yatmadan önce sivilce bulunan bölgelere uygulayabilir, sabah uyandığınız zaman soğuk su ile durulayabilirsiniz. Ancak çay ağacı yağı, sivilceli bölgenin kaşınmasına sebep olabilir. Fakat, hasara ve tahrişe neden olmamak için kaşımamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu