hosting

Göğüs ve Sırt Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Özellikle sıcak günlerde, göğüs ve sırt bölgelerinde çıkan sivilceler, hormonsal etkilerin yanı sıra dış etmenler sebebi ile meydana gelir. Göğüs ve sırt bölgesinde bulunan sivilcelerden kurtulmak için basit uygulamalar ile kurtulabilirsiniz. Sizin için göğüs ve sırt bölgesinde çıkan sivilceler için çözüm önerilerini yazının devamında açıklayacağız.

Göğüs ve Sırt Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Kış aylarında pek fazla önemsenmeyen sivilceler, sıcak günlerde dekolteli giysiler ile ön plana çıkıyor ve can sıkıcı bir görünüşe sebep oluyor. Çoğu kadın, yüzüne göstermiş olduğu özeni vücuduna göstermiyor.

İltihap sorunları, terleme, hormonlar, stres göğüs ve sırt bölgesinde sivilcelere neden oluyor. Evde yapabileceğiniz bu yöntemler ile sivilcelere çözüm bulabilirsiniz.

Peeling İle Ölü Derilerden Kurtulun!

Peeling, kirden ve ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir üründür. Yüzde olduğu gibi ciltte de biriken ölü deriler ve kir, zaman geçtikçe siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olur. Bu yüzden, haftada en az iki kere vücudunuzu vücut peelingleri ile temizlemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Kıymanın Bozuk Olduğunu Nasıl Anlarız?

Göğüs ve Sırt Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Vücut Temizliğini Önemseyin!

Vücutta ve yüzde sivilce oluşumunu engellemenin en etkili yolu temizlikten geçer. Yüz için derinlemesine yapılan temizlik, vücut adına da yapılması gereklidir. Vücudunuzu özellikle de sivilce çıkan yerleri, antibakteriyel içerikli sabunlar ile yıkamalısınız.

Göğüs ve Sırt Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Kıyafet Seçimine Özen Gösterin!

Hava almayan kumaşlardan yapılan kıyafetler, vücutta bakteri ve terlemeye neden olur. Bu durum sonucunda da sivilceler meydana gelir. Bu sebeple de hava alan kumaşlar sağlık açısından daha iyidir. Özellikle spor yaparken daha fazla terlemiş olduğundan dolayı spor kıyafetlerinizi hava alan, pamuklu kumaşlardan yana tercih edin.

Göğüs ve Sırt Bölgesindeki Sivilceler İçin Doğal Çözümler

Elma Sirkesi

Duş alırken, durulama suyuna bir fincan elma sirkesi yağı ekleyin ve sivilcelerin üzerine gelecek şekilde masaj yaparak uygulayın. Elma sirkesinin antiseptik özelliği ile bakteri oluşumunu önler ve sivilceleri kurutmaya yardımcı olur. Ayrıca elma sirkesi saçlarınızın daha parlak olmasına olanak sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Ortakulak İltihabı Nedenleri Nelerdir?

Göğüs ve Sırt Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, sivilceleri kurutucu bir özelliğe sahiptir. Gece yatmadan önce sivilce bulunan bölgelere uygulayabilir, sabah uyandığınız zaman soğuk su ile durulayabilirsiniz. Ancak çay ağacı yağı, sivilceli bölgenin kaşınmasına sebep olabilir. Fakat, hasara ve tahrişe neden olmamak için kaşımamalısınız.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu