Kişisel Bakım

Vazelinin Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Vazelin, birçok markada çıkartılan yağlı bir üründür. Krem formunda olan vazelinin farklı içeriklere ve kokuya sahip birçok çeşidi vardır. Vazelini cildinizin birçok yerinde kullanabileceğinizi biliyorsunuz. Fakat vazelinin farklı kullanım alanları hakkında bilmediğiniz birçok şey olduğuna eminiz. İşte vazelinin farklı kullanma alanları:

1.Parfümün Kalıcılığını Arttırır

vazelinin farkli kullanim alanlari nelerdir 1

Vazelinin farklı kullanma alanları arasında parfüm konusu oldukça önemlidir. Vazelini boynunuza ve bileğinize sürün. İyice yedirdikten sonra vazelin sürdüğünüz bölgeye parfümünüzden birkaç fıs sıkın. Kokunuzun daha kalıcı olduğunu kendiniz de fark edeceksiniz.

2. Saç Boyasının Tene Bulaşmasını Engeller

vazelinin farkli kullanim alanlari nelerdir 2

Saçlarınızı boyarken ne kadar dikkat ederseniz edin alnınıza bulaştığını görebilirsiniz. Bunu engellemek için saçlarınızı boyamaya başlamadan önce alnınıza, ensenize ve yanaklarınıza vazelin sürün. Boyama işleminden sonra teninize hiç boya bulaşmadığını göreceksiniz.

3.Ojenin Bulaşmasını Engeller

vazelinin farkli kullanim alanlari nelerdir 3

Oje sürerken kenarlara bulaşma problemi her zaman için vardır. Bunu engellemenin yolu ise çok basittir. Oje sürmeden önce tırnak kenarlarına vazelin sürün. Bu sayede oje tırnağınız dışında hiçbir yere bulaşmayacaktır.

4.Yumuşacık Topuklara Sahip Olmanızı Sağlar

vazelinin farkli kullanim alanlari nelerdir 4

Topuklarınızın sertleştiği zamanlarda çözüm oldukça basit. Ayaklarınıza bir miktar vazelin sürün ve çorap giyin. Gece boyunca çorabı çıkarmayın. Sabah uyandığınızda ayaklarınız yumuşacık olacaktır.

5. Vazelinin Farklı Kullanım Alanları: Kaşları Gürleştirme

kas kaldirma yontemleri botoks

Kaşlar zamanla çeşitli sebeplere bağlı olarak dökülebilir. Seyrek kaşlar nerdeyse tüm kadınların kabusu haline gelmiştir. Fakat bu konunun da çözümü oldukça basit. bir miktar vazelini gece yatarken kaşlarınıza sürün. Kaşlarınız beslenerek dökülmesi duracaktır.

6.Göz Makyajını Çıkarma

vazelinin farkli kullanim alanlari nelerdir 5

Göz makyajını temizlemenin en kolay yollarından bir tanesi vazelindir. Bir miktar pamuğa vazelin sürün. Gözünüze nazikçe bastırın. Bu sayede makyajınızı kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

7. Kirpiklerin Uzamasını Sağlama

kirpik

Kaşları uzatan bir ürünün kirpikleri de uzatmasına şaşırmamak gerekiyor. Birçok Hollywood yıldızı kısa kirpiklerini uzatmak için vazelin kullanıyor. Siz de kirpiklerinize bir miktar vazelin sürebilirsiniz. Fakat vazelinin gözlerinize bulaşmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

8.Göz Çevresinin Kırışmasını Engelleme

Göz çevresi kurumaya bağlı olarak kırışabilir. Sizin de böyle bir probleminiz varsa vazelin sürebilirsiniz. Özellikle geceleri bir miktar vazelini göz altlarınıza sürerek kısa sürede göz çevrenizdeki kuruluğun kaybolduğuna ve yaşlanma etkilerinin durduğuna tanık olabilirsiniz.

9. Makyajın Kalıcılığını Arttırma

2020 kis makyaji trendleri nelerdir 8

Allık ya da highliter sürüyorsanız, ürünü sürmeden önce altına vazelin sürmeyi deneyin. Bu sayede makyajınızın daha kalıcı olduğunu göreceksiniz. Özellikle highliterın daha belirgin ve parlak olduğunu da fark edeceksiniz.

10. Vazelinin Farklı Kullanım Alanları: Ağda Kalıntılarını Temizleme

Vazelinin farklı kullanım alanları

Ağda yaptıktan sonra bacaklarınızda kalan ufak tefek yapışkanların temizlenmesinde de vazelin kullanabilirsiniz. Ağda işlemi bittikten sonra bir miktar vazelini vücudunuza sürün. Bir miktar kumaş parçası ile vazelini yedirin. Tüm kalıntılar kolaylıkla temizlenecektir.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu