Gezi Sırasında Ucuza Konaklama Nasıl Yapılır

Dünyada birbirinden enteresan ve hatta hiç de akla gelmeyecek ucuz ve enteresan konaklama olanakları bulunmaktadır. Dünyayı gezmek için varlıklı biri olmanız; her zaman yüksek ücretli otellerde konaklama yapmanız ve çok para ödemeniz gerekmiyor.

Burada yalnızca ucuz konaklama olanaklarını anlatmak değil . Alternatif konaklama olanakarı ile daha eğlenceli bir seyahat etmemiz de mümkün.

Otel arama sitelerini kullanın

 Gezi Sırasında Ucuza Konaklama Nasıl Yapılır

Hotelscombined.com, booking.com, lastminute.com, hotels.com, agoda.com, expedia.com gibi çevrimiçi otel rezervasyon siteleri makul otel bulmak ve karşılaştırmak adına sık sık kullanmanız gereken siteler. Yerli firmalardan bavul.com, tatilgo.com ve tatil.com sitelerini de inceleyin.

Parayı basit kazanmıyoruz, o zaman harcarken de basit harcamayalım. Elimizin altında akıllı telefon ve laptop var. Sitelere girip fiyat karşılaştırması yapın ve İdeal fiyat vereni seçin.

Couchsurfing kullanın

 Gezi Sırasında Ucuza Konaklama Nasıl Yapılır

Couchsurfing, insanların birbirini ücretiz ağırlaması düşüncesi ile kurulmuş bir konukseverlik ağı. Tatil için gittiğiniz ülke ve kentlerdeki insanların evlerinde konaklama imkânı sunuyor. Farklı ülkelerde yaşamakta olan insanların nasıl yaşadığını öğreniyorsunuz, yeni kültürler ediniyorsunuz , yeni arkadaşlar ediniyorsunuz.

Ayrıca gittiğiniz yerde neler yapmalı, nereleri görmeli konusu ile ilgili en güvenilir bilgileri yine kaldığınız ev sahibinden iyi size kim verebilir ki! Siteye üye olarak profilinizi hassas doldurun. Hem yerli ve yabancı gezginleri ağırlayın.

Airbnb deneyin

 Gezi Sırasında Ucuza Konaklama Nasıl Yapılır

Paylaşım ekonomisinin ortaya çıkarmış olduğu en ikonsal girişimlerden biri olan Airbnb, konaklama deneyimlerini de kökten değiştirdi. Kısaca gittiğiniz kentte günlük kiralık ev ya da oda kiralama sistemi olan Airbnb, mahalli yaşamın içinde dalmak için nefis bir alternatif. Üye olun, profilinizi ciddi biçimde tamamlayın.

Nereye tatile gidecekseniz en az 1-2 ay öncesinde oradaki en hoş ve en en uygun evi araştırın, rezervasyonunuzu yapın. Dünyanın her yerinden bile ev bulabiliyorsunuz. İster bütün evi ister odayı kiralayın.

Ev değiş tokuşu yapın

 Gezi Sırasında Ucuza Konaklama Nasıl Yapılır

Siteler vasıtasıyla evinize ait profil oluşturup gideceğiniz yerde bir ev beğenip karşılıklı olarak eş zamanlı bedava değiş tokuş yapıyorsunuz. Türkiye’de uygulanabilirliği bana pek de basit gelmiyor; tabi şayet eviniz dünyaca ünlü ilgi gören bir yerde değilse.

Mesela Kapadokya, Fethiye, kaş, Kalkan, Antalya ve İstanbul için makul olduğuna inanıyorum. Homeexchange.com, lovehomeswap.com gibi siteler en tanınmışları .

House Sitting yani eve göz kulak olma

 Gezi Sırasında Ucuza Konaklama Nasıl Yapılır

Ev değiş tokuşu yapmak sizin için makul değilse bir de house sitting deneyin. Biri evde bulunmuyorken , sizin o eve gidip eve göz kulak olmak, kedilerini beslemek , çimleri biçmek , çiçekleri sulamak kısaca evi idame etmeniz isteniyor. Avrupa, Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda’da sıklıkla kullanılıyor.

Mindmyhouse.com, luxuryhousesitting.com ve housecarers.com gibi siteleri inceleyin.

 


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu