Yerli Erkek Ünlüler

Ezhel Kimdir?

Ömer Sercan İpekçioğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ezhel Yeni Fotograflari 13
Tam adı: Ömer Sercan İpekçioğlu / Ezhel
Doğum tarihi:  1 Temmuz 1990
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu:
Ailesi:
Sevgilisi:
Mesleği: Müzisyen (Hip-hop, Trap)
Aktif Yılları: 2008’den bu yana
youtube-chanel spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Geceler, İmkansızım,Şehrimin Tadımı” gibi rap parçalarıyla , dikkatleri üzerine çeken Ezhel’in biyografi sayfasındadısınız. İstanbul,İzmir ve Adana rap buluşmaları ve rap müzisyenlerini daha çok bilirken, Ankara’lı olarak karşımıza çıkan Ezhel,Ankara rapini bize tanıtıyor. Daha fazlasını yapıyor. Hem tarzı hem de müzik tarzıyla, Ankara rapini bize farklı şekilde tanıyor .

Gerçek adı  Ömer Sercan İpekcioğlu olan Ezhel, 1 Temmuz 1990 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Küçük yaştan beri rap dinledi ve sonunda dinlediği müziğin efendisi oldu.

Dünyaya geldiği ve yaşamını devam ettirdiği Ankara’yı müziğinde kullanmaktan hiç çekinmiyor. Ankara mahalle kültürünü ve şehir /semt yaşamını, şarkılarında barındırarak milyonlara kendi tarzını benimsetmiştir.

Yaptığı müzik türünü ,“Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak kendisi tanımlıyor.

Rap’in yanı sıra,  Reggae tazrı müzik de yapmaktadır.

İlk albümünü 2017 mayıs’ta piyasaya çıkardı.

Kullandığı enstrümanlar; gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmakta.

Türkiye onu ilk kez, 2008’de tanıdı .  Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurmuştu.

Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. oldu.

Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

Türkçe rapin önemli isimleriyle çalışmış ve önemli parçalara eşlik etmiştir. Türk rap camiasına farklı bir bakış açısı getirmiştir. Nasıl mı ? Dinlemdiyseniz soracaksınızdır. Ama eğer dinlediyseniz fark etmişsinizdir , müzik ve söyleyiş tarzı , o çok sevdiği ve yaptığı reggae müzik türünden bir şeyler barındırıyor gibi. Bu çok açık belli oluyor ve güzel de bir hava kattı.

Ezhel Niye Tutuklandı?

Ezhel , bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirici sözler barındırdığı gerekçesiyle , tutuklanmıştı.  Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada mahkeme Ezhel’in beraatine karar verdi.  19.06.2018 tarihinde ise beraat etmiştir.

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
Pinterest GoogleYoutube

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu