MaksatSpor

Evde Kas Geliştirme

instagram takipçi hilesi

Kas geliştirme, body building için geniş bir kitle spor salonlarına kayıt olsa da bazı kişiler aynı işlemleri evden çıkmadan da yapabilirler. Tabi kullanabileceğiniz spor aleti çeşitliliği ve sayısı evinizde muhtemelen daha az olacak ama ana hedefinize ulaştıktan sonra kullandığınız aletlerin sayısının pek de bir önemi yok.

Özellike şu sıcak yaz aylarında evden çıkıp spor salonlarında terlemek insanlar için başlı başına bir çile. Bu yüzden varsa evinizin bodrumuna veya terasına kendiniz için küçük bir spor salonu açabilirsiniz. Bu sayede üyelik sınırlarınız da ortadan kalkıyor ve günün istediğiniz vaktinde kendinize ait spor salonunuzda çalışabiliyorsunuz.

 

kas1

Bu işte en çok dikkat etmeniz gereken nokta, hedeflediğiniz vücut gelişimine uygun aletleri seçmektir. Çünkü pek çok spor aleti var ancak bunların insan üzerinde gelişimini tetiklediği bölgeler farklı.

Evde Kas Geliştirirken Hangi Malzemelerden Yararlanılmalı?

Öncelikle yük takıp çıkarabileceğiniz bir dambıl, kol kası ve karın kası için vazgeçilmez bir spor aleti. Dolayısıyla ne olursa olsun, evinizde spor yapmak için alacağınız ilk malzeme dambıl olsun. Ortalama fiyatı 150-200 TL arasında olsa da bazen A-101 ve Bim gibi aktüel ürün satışı yapan mağazalar 40-50 TL’ye bu ürünü temin etmektedir.

 

kas2

Dambıl bizim için bir başlangıç niteliği taşıyor. Bunun yanı sıra zayıflama gibi bir idealiniz vara koşu bandı da tavsiye edilir. Koşu bandı almak yerine dışarıda koşmak da tamamıyla size kalmış bir tercih.

Ancak 40 derecelik bir yaz havasında dışarıda kilometrelece koşmak pek kolay değil onu da hatırlatalım. Diğer bir önerilen ürün de step tahtası. Kondisyon sağlama açısından oldukça önemli olan step tahtalarından en az bir 4-5 adet alın ki spor salonunuzun bir köşesinde dursun. Bir gün mutlaka step tahtalarına ihtiyaç duyacaksınız.

kas3

Evde Kas Geliştirme’nin Ortalama Maliyeti Ne Kadar?

Evde kas geliştirmek için ortalama 1.500 – 2.000 TL’lik bir ürün satın almanız gerekmektedir. Tabi ilerleyen zamanlarda yeni ürünleri eklemek de sizin yararınıza olacak. İstikrarlı bir şekilde kas yapabilmek için zaten en az 1-2 yıl spor salonuna gitmeniz gerekeceği için ödeyeceğiniz ücret normal aslında.

Tabi siz yine de alacağınız ürünleri daha ucuza alabilmek için pazarlık etmeyi deneyin. Eğer evde kas geliştirmenin maliyeti size yüksek geldiyse spor salonlarına kayıt olmak da sizin için güzel bir tercih ancak her gün spor salonuna gitmek yerine spor salonunu eve taşımak daha büyük bir ayrıcalık olacak.

 

Yeni Başlayanlara Evde Kas Geliştirme Önerileri;

https://www.youtube.com/watch?v=7uZPkm2Vf00

KAYNAK: Hakan Fitness

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu