Evde Americano Coffee Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Evde Americano coffee nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını merak eden birçok kişi olduğunu biliyoruz. Özellikle kahve içmeyi seven ve farklı lezzetleri denemek isteyen kişiler için mükemmel bir tarif vereceğiz. Yapımı oldukça kolay olan Americano, oldukça yaygın olarak tüketilen bir kahvedir. Espresso denilen kahvenin su ile seyreltilmesi sonucu hazırlanan lezzet, yıllara meydan okumayı başarır.

Americano, kahvenin saf haline oldukça yakındır. Özellikle yoğun lezzeti seven ve klasik kahve lezzetini tatmak isteyen kişiler tercihini Americano’dan yana yapar. Americano, 2. Dünya Savaşından günümüze kadar gelmeyi başaran bir çeşittir. Ayrıca dünya çapında en beğenilen türler arasında yer alır.

Malzemeler

Evde Americano Coffee Nasıl Yapılır?

Americano Coffee hazırlamak için espresso makinenizin olması gerekir. Espresso makinesi sayesinde yaklaşık olarak 5 dakikada mükemmel Americano’yu yapabilirsiniz.

  • Espresso
  • Su

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Hazırlanışı

Evde Americano Coffee Nasıl Yapılır?

1) Americano Coffee yapmak için ilk olarak espresso ile su karıştırılır.

2) Eşit oranda su ve espresso kullanılması gerekir.

3) Su, kaynama derecesinde olmalıdır.

4) Bu esnada kahve fincanının da sıcak olması gerekir. Kahve fincanını ısıtmak için içine kaynar su koyulur. Eğer soğuk bir fincana kahve eklenirse aromada kayıp meydana gelir.

5) Espresso makinesini çalıştırın. Espresso hazırlandıktan sonra bir bardağa ekleyin. Bardak, fincan ile aynı olmamalıdır.

6) Su ve espressoyu fincana ekleyin.

7) Miktarların eşit olması için bir ölçekten yardım alabilirsiniz.

8) Espresso fincana daima kenar kısımdan yavaş hareketlerle eklenmelidir. Kenar kısımdan yavaşça eklenen espresso fincanın dibine kadar iner.

9) Su ile espresso eklendikten sonra kesinlikle karıştırmayın. Eğer karıştırırsanız kahvenin kremasının kaybolmasına neden olursunuz.

10) Sıra geldi tarife tat eklemeye. Kahveye köpük ya da tatlandırıcı ekleyebilirsiniz. Ayrıca şurup eklemeniz de kahvenin eşsiz hale gelmesini sağlar. Ancak şurubu eklemeden önce sıcak suyla karıştırmak gerekir.

11) Kahveye köpük eklemenin birçok farklı yöntemi vardır. Genellikle süt köpürtücü kullanılır. Süt köpüğünü hazırladıktan sonra bir kaşıktan yardım alarak fincana ekleyebilirsiniz.

12) Eğer Iced Americano yapmak isterseniz birçok farklı  yöntem bulunur. Özellikle yaz aylarında Iced Americano Coffee sıklıkla tercih edilir.

13) Iced Americano yapmak için kahveyi kendi halinde soğuması için bırakabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız şekilde hazırladığınız kahveyi buzdolabına koyarak soğumasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca kaynar su yerine soğuk su ile hazırlamak da etkili bir yöntemdir.

14) Soğuk su ile hazırladığınız kahveye buz parçaları ekleyebilirsiniz. Birçok insan espresso hazırladıktan sonra üzerine buzlu su koymayı tercih eder. Ancak bu yöntemin uygulanması kesinlikle önerilmez. Soğuk suya eklenen espresso, parçalanarak tadın kaybolmasına neden olur. Ayrıca bu durumda espresso tamamen su ile karışmaz.

Tarif Videosu

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu