8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

instagram takipçi hilesi

Kahve yapmak ve konuklara ikram etmek en güzel geleneklerimiz arasında yer alır. Ancak kahveyi sıradan şekilde ikram etmekten ziyade, yanındaki sunumlarla farklılık kazandırılmak istenir. Birbirinden farklı renk ve tarzlardan oluşan fincanlar, şık ve farklı sunum hazırlamak için benzersiz bir seçenektir. Bu yazımızda farklı görsellik arayışında olan kişiler için kahve yanı sunumu önerisi derledik.

1. Kahve Yanı Sunumu Önerisi Lokum

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Kahve ile lokum artık ayrılmaz ikili haline gelmiştir. Kahvenizi minik bir kaseye koyduğunuz rengarenk lokumlarla taçlandırabilirsiniz. Eğer sunumunuza farklılık kazandırmak isterseniz renkli bonibon da kullanabilirsiniz.

Kahve Falı Bakmanın İncelikleri Nelerdir? 

2. Kurabiye

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Eğer farklı bir sunum önerisi istiyorsanız kurabiyeden faydalanabilirsiniz. Minik ve renkli bir kurabiye en sıradan fincanları bile estetik hale getirir. Kalpli ya da farklı desenlerden oluşan kurabiyelerle görsel bir şölen oluşturabilirsiniz.

3. Osmanlı Şerbeti

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Osmanlı şerbeti hem kahve yanı olarak mükemmel bir ikramdır hem de sunumu estetik hale getirir. Ancak ikram ederken şık bir bardak kullanmanız gerekir. Kahve yanı bardaklarına göz atarak şık bir seçim yapabilirsiniz.

4. Kahve Yanı Sunumu Önerisi: Gül

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Hep tatlılardan bahsettik. Biraz da sunuma renk kazandıran bir seçenek sunalım. Taze koparılmış tek bir gül sunuma hareket kazandırır. Gülü bir bardağın içine koyabilirsiniz. Ayrıca tomurcuk şeklindeki güllerden birkaç tane alarak suyun içine atabilirsiniz.

5. Makaron

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Rengarenk görünümü ile dikkatleri üzerine çeken makaron, kahvenin yanında da estetik duruş ortaya koyar. Makaronun renkli görünümü damak zevki kadar göz zevkine de hitap eder. Makaron seçimi yaparken farklı renkleri tercih etmeniz gerekir.

6. Meyveler

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Biraz sıradan kalıpların dışına çıkarak meyve ikram edebilirsiniz. Özellikle çilek, kiraz ve vişne gibi meyveler kahve yanı sunumlarında tercih edilen lezzetler arasında yer alır.

7. Tatlı

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

“Tatlı” denildiğinde akla birçok farklı alternatif gelir. Sunum yapmak isteyen kişiler; lolipop, badem şekeri, draje gibi birçok seçeneği kullanabilir. Tercihinizi renkli tatlılardan yana yapmanız estetik açıdan oldukça önemlidir. Bu noktada fincan seçimi de dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Şık bir fincan ile kombin oluşturmanız ikramınızı farklı hale getirir.

8. Portakallı Çikolata

8 Farklı Kahve Yanı Sunumu Önerisi

Son olarak portakalları çikolata ile süslemenizi tavsiye ediyoruz. İnce dilimlenmiş portakalların kenarını benmari usulü eritilmiş çikolataya batırarak hem şık hem de lezzetli bir sunum oluşturmuş olursunuz. Eğer sadece sunum ortaya koymak isterseniz kurutulmuş portakalları da kullanabilirsiniz. Tahta bir tepsinin kenarına dizeceğiniz kurutulmuş meyveler şık bir sunum ortaya koyar.

Farklı kahve sunumlarına buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Kahve Yanı Sunumu Önerisi Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu