Yaşam

Kahve Falı Bakmanın İncelikleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Türk kahvesi, birçok toplum için vazgeçilmez bir içecektir. Mis gibi tadının yanı sıra kokusu ile de kahve tutkunlarını cezbeder. Fakat Türk kahvesinin bir de fa kısmı vardır. Bu nedenle kahvesini içen herkes fincanını kapatarak geleceği öğrenmek ister. Elbette fala inanmamalı, falsız da kalmamalı ama; insan ufak tefek müjdeleyici haberler karşısında mutluluk duyuyor. Eğer siz de kendi falınıza kendiniz bakmak isterseniz işte sizler için kahve falı bakmanın incelikleri:

1. En Önemli Detay

kahve falı bakmanın incelikleri

Kahveyi içtikten sonra son yudumu içmeniz çok ama çok önemlidir. Birçok insan telve tadının gelmesini istemediği için son yudumu içmekten kaçınır. Ancak fal için en önemli adım o kısmı da içmektir.

Fincanı kapatırken bir dilek tutmanız ve odaklanmanız gerekir. Fincanı kapattıktan sonra kendinize göre döndürün ve içinizden şu sözleri söyleyin: Fincan pir, kalbime gir. Kalbimden çık, fincana gir.

2. Falınızın Soğumasını Bekleyin

kahve falı

Falınızı kapattıktan sonra soğumasını beklemeniz gerekir. Fincanın üzerine yüzük ya da bozuk para koyabilirsiniz. Birçok insan bu noktada yanılır ve yüzüğün sadece fincanın soğuması için gerekli olduğunu düşünür. Fakat; fincanın üzerine konulan metal aksesuarlar kötü enerjileri kovarak, falın gerçek çıkmasını sağlar.

3. Sıra Geldi Fincanı Açmaya

kahve falı bakmanın incelikleri

Fincanınızı açıp, fal bakmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gerekir. Fincan hemen açılıyor mu yoksa sanki yapıştırıcı ile yapıştırılmış gibi bir türlü açılmıyor mu?

Eğer fincan bir türlü açılmıyorsa tebrikler: Dileğiniz kabul olacaktır. Fakat kolaylıkla fincan tabaktan ayrıldıysa dileklerinizin gerçekleşmesi zaman alacaktır.

4. İlk Adımda Fincanın Dibine Bakılır

kahve fali bakmanin incelikleri 4

Fincanın dibine odaklanılması gerekir. Fincanın dibi, falın en önemli noktaları arasındadır. Tüm detaylar orada saklıdır. Özellikle kişinin yüreğinin nasıl olduğu da fincanın dibinde saklıdır.

5. Bir Dilek Daha Tutulur

kahve fali bakmanin incelikleri 5

Kahve tabağı ele alınır. Bir dilek tutulur ve telvenin akması beklenir. Eğer telve dümdüz akar giderse dilekler kabul olur. Fakat telve yarıda kalırsa dileklerin gerçekleşmesi için daha yolu yarıladınız anlamına gelir.

6. Bekarlar Dikkat

kahve falı

Bekarsanız evleneceğiniz kişinin baş harfi de kahve tabağında saklıdır. Baş parmağınızı tabaktaki telvelerin üzerine bastırın. Birkaç saniye bekleyin ve parmağınızı tabaktan çekin. Eğer bir harf oluştuysa çıkan sonuç sizin evleneceğiniz kişinin baş harfidir.

7. Kahve Falı Bakmanın İncelikleri: Fincan Mutlaka Yıkanmalıdır

kahve fali bakmanin incelikleri 7

Fal bakıldıktan sonra fincanın suya tutulması gerekir. Kötü enerjiyi kovmak ve faldaki olumsuz nesnelerin akıp gitmesi için suya tutulmalıdır.

Ayrıca kesinlikle falda görünen olumsuz şeyler söylenmemelidir. Eğer fala bakan kişi kendini kötü  hissediyorsa fala bakmayı bırakmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=KSfkt3slZyU

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu