Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Eski Model Telefonlarınızı, Yeni Gibi Hissettirecek 5 Yöntem

instagram takipçi hilesi

Eskimiş telefonlarınızı yeni gibi görmek ve hissetmek istiyorsanız, tek çare büyük paralar verip de yenisi almak değildir. Eski model telefonunuza küçük performans iyileştirmeleri ve makyajlar yaparak, cihazınızı bambaşka bir hava katarak bunu sağlayabilirsiniz. Keze ben bu yöntemleri sıkça denedim ve kullandım.

eski modeli yeni gibi yapin

Tabi ki de herkes yeni bir model ve en son modeli ister. Ancak bazen durumunuz buna müsait olmayabilir. Ya da buna gerçekten ihtiyacınız var mıdır? iPhone 7’si olan birinin , iPhone 8 almasının bir ihtiyaç olduğu gibi Galaxy S7 Edge’i bulunan birinin S8 almaya ihtiyacı var mıdır? Tabi ki de yok!

Ancak bazı durumlar kullanıcıları buna sevk edebilir (tabi durumu müsaitse). Cihazların uzun süre kullanımından sonra, performansının yavaşlaması en önemli sebeplerden biri . Diğer bir sebep ise uzun süre kullanımda , sürekli aynı arayüz veya aynı telefona bakmak sıkıcı gelmesi.

Peki cihazınızı hava katacak ve hızlandıracak bir yolu var desek fikriniz değişir mi?

1- Telefonunuzu Temizleyin

iphone reset

Yeni bir telefon istememizin en büyük nedeni, mevcut telefonumuzun yavaşlamaya başlamış olmasıdır. Cihazımıza para harcamaya başlamadan önce onu biraz temizlemek, performansını arttıracaktır.

Temizliğe öncelikle kullanmadığınız uygulamalar ile başlayın. Hepimiz zaman zaman bazı uygulamaları merak ederiz ve indiririz. Ardından beğenip kullanırız ya da beğenmeyip bir kenara bırakırız. Bu kenara bıraktığımız uygulamalar telefonumuzda kapladığı alan ile performans kaybı yaşamamıza neden olur. Kullanmadığınız uygulamaları temizlemek, cihazın performansını arttırmak için faydalı olacaktır.

İkinci olarak uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun. Uygulamalar ne kadar güncel ise o kadar performanslı ve kararlı çalışır. Ayrıca cihaz yazılımınızı da güncel tutmayı unutmayın. Ara sıra cihazınızı yeniden başlatmaktan da çekinmeyin. Böylece arka planda çalışan uygulamaları kapatmış ve cihazın bir miktar ‘dinlenmesini’ sağlamış olursunuz.

2- Yeni Bir Kılıf Alın

iphone kilif

Evet, günümüz akıllı telefonları son derece şık tasarımlara sahipler. Bu şık tasarımlar hassasiyeti de beraberinde getiriyor ve cihazlar kolaylıkla çizilip kırılabiliyor. Bu nedenle telefon kılıfları genellikle cihazlarımızı koruma amacı ile kullanılır fakat aslında bundan fazlasına da hizmet edebilirler.

Eğer telefonunuzun dış görünüşünden sıkıldıysanız, yeni ve şık bir telefon kılıfı cihazı yeniden sevmenizi sağlayabilir. Sade silikon bir kılıf ya da aynalı metal lüks bir kılıf… Seçim size kalmış, telefonunuzu istediğiniz gibi yeni bir tasarıma kavuşturabilirsiniz.

3- Yeni Bir Batarya

batarya

Günümüz telefonlarında şarj ömrü zaten sürekli tartışılan bir konu haline gelmişken üstüne bir de telefonu kullandıkça şarj ömrünün daha da kısalması insanı çileden çıkaran bir durumdur.

Eğer telefonunuzu uzun süredir kullanıyorsanız ve şarj ömrünüz normalden çok daha kısa ise bataryayı değiştirmenin vakti geldi demektir. Yapabileceğiniz en iyi şey, cihazı teknik servise vererek bataryayı değiştirmek. Böylece telefonun şarj ömrü ilk günkü ile aynı seviyeye ulaşacaktır.

4- Yeniden Yaratın

android rom

Android kullanıcıları çok iyi bilirler ki bir ‘başlatıcı’ yükleyerek akıllı telefonu tamamen farklı bir tasarıma kavuşturmak mümkün. Hatta öyle ki; bir Galaxy Note 8’i iPhone X arayüzüne kavuşturarak çılgın bir cihaz elde edebilirsiniz.

Eğer bir iPhone sahibiyseniz işler bu kadar kolay değil. Öncelikle cihazınıza Jailbreak yüklemeniz gerekiyor. Çoğu iPhone kullanıcısı bunu tercih etmez ancak ettiğiniz takdirde siz de cihazınızı yeniden yapılandırabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse; telefonunuza küsmeyin. Her akıllı telefon eski bir telefondur çünkü her gün bir yenisi tanıtılıyor. Eğer paranızın bir akıllı telefondan daha değerli olduğunu düşünüyorsanız, birkaç aksesuar ve yeniden yapılandırmayla cihazınızı ‘yeni’ bir akıllı telefona dönüştürebilirsiniz.

5- Aksesuarlar

telefon aksesuar

Cihazınızın depolama alanını yükseltmek ya da yeni aksesuarlar almak, telefonunuz ile aranızı bir miktar düzeltecektir. Neredeyse tüm Android telefonlar MikroSD kart desteğine sahiptir. iPhone’lar ise farklı aksesuarlar kullanarak depolama alanlarını genişletebilirler.

Bunların dışında telefonunuzu cüzdana çevirebilecek, ankesörlü telefon gibi kullanmanızı sağlayabilecek, hatta bir mobil oyun konsolu haline getirebilecek pek çok farklı aksesuar bulmanız mümkün.

Kaynak
Webtekno

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu