Eritre’de Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Doğu Afrika’nın kuzeyinde bulunan Eritre, İtalya’nın eski bir sömürge toprağı. İkinci Dünya Savaşı bittikten sonra Birleşmiş Milletler himayesinin altına giren Eritre, 1993 senesinde bağımsızlığına kavuştu. Güneyinde Etiyopya, batısında Sudan, güneydoğusunda ise Cibuti ile komşu olan Eritre güneydoğusu ve doğusunda ise Kızıldeniz bulunmakta.

eritre

Arkeolojik alanları ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Eritre’de farklı etnik gruplardan oluşmakta olan ortlama beş milyon kişi yaşamakta. Eritre’de görmeniz gereken yerlerden bazıları:

Eritre’de Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Asmara

asmara

Ülkenin başkenti olan Asmara kenti, turistlerin en fazla ilgi göstermiş olduğu yerlerden birisi. Uzun seneler boyunca İtalya sömürgesi altında kaldığından dolayı Küçük Roma olarak da bilinen bu kentte, sömürge zamanından kalma opera binası, Kotalik Katedrali, Eritre Ulusal Müzesi, Büyük Cami ve halkın gündelik ihtiyaçlarını karşılamış olduğu yerler görülmeye değer.

Keren

keren

Ülkede bulunan Müslüman nüfusun büyük bir çoğunluğu Keren kentinde yaşamakta. Renkli eşyaların ve geleneksel giysilerin satılmış olduğu pazar yerleri ile ünlü olan bu kentte, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarrın satıldığı hayvan pazarları da farklı ve ilginç görüntülere sahip olmakta.

Massawa

massawa

Massawa, ülkenin Kızıldeniz kıyılarında bulunan bir liman kenti. Ülkenin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan tarihi kent, ülke bağımsızlığını kazanmadan önce İtalyanlar, Etiyopyalılar, Osmanlılar ve Mısırlılar tarafından yönetildi. Uzun seneler ülkenin başkentliğini üstelenen bu kentte, Massawa Uluslararası Havaalanı da bulunuyor.

Assab

assab

Ülkenin popüler destinasyonları arasında bulunan liman şehri Assab, Kızıldeniz kıyısında yer almakta . Sakin ve huzur dolu plajlarının yanı sıra Eritre kentlerine göre daha canlı olan eğlence yaşamı ile de bilinen ve yaz günlerinde oldukça kalabalık olan bu kentte, Assab Uluslararası Havaalanı da hizmet vermekte.

Eğer sizde Afrika’nın az bilinen dünyasında seyahat etmek, bölgede bulunan yerel gelenekleri, tarihi dokuyu ve kültürü daha yakından tanımak istiyorsanız Eritre tam size uygun bir yer.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu