Alışveriş Rehberi

En Güzel Mutfak Dekorasyon Fikirleri

instagram takipçi hilesi

En Güzel Mutfak Dekorasyon Fikirleri..! Mutfaklar neredeyse her evin odak noktasıdır. Yenilikçi ve heyecan verici yeni tasarımları sergilemek için harika bir yerdir. Fakat bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır. Bir mutfak tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok faktör vardır.

Estetikten pratiğe kadar her şeyin üzerinde durulması gerekmektedir. Bu yazımızda sizin için mutfak yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalardan bahsedeceğiz. Siz de bu noktalara dikkat ederek daha iyi bir mutfak sahibi olabilirsiniz. Daha sonra sizin için seçtiğimiz mutfak dekorasyon fikirleri ile alakalı resim galerisi ile istediğiniz mutfak türünü rahatlıkla seçebilirsiniz.

mutfak dekorasyon fikirleri one cikan

Mutfak Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeni Gerekenler

1- Mutfakta Trafiği Başka Tarafa Yönlendirin

Evin her odasında olduğu gibi düzen ile başlayalım. Mutfaklar tehlikeli alanlar olduğu için mutfağınızın yaya trafiğini etkili bir şekilde karşılaması gerekmektedir. Bu, insanları mutfağınıza girdiklerinde nereye yönlendirmek istediğinizi düşünmeniz gerektiği anlamına gelmektedir.

Genel olarak mutfağa yönelen eşiniz ya da çocuğunuz buzdolabına gider. Buzdolabınızın sizin çalışma alanınız içerisinde yer alması bu yaya trafiğinden olumsuz etkilenmesi anlamına gelir. Bu yüzden buzdolabınızı çalışma alanınızdan biraz dışarı konumlandırın. Fakat çok uzağa koymayın. Bu sefer ulaşım sıkıntısı çekebilirsiniz.

Bu sayede eşiniz ya da çocuğunuz buzdolabından istediği bir şeyi alırken sizi engellemez.

mutfak dekorasyon fikirleri 1

2- Tezgahınızı ve Eşyalarınızı Doğru Yüksekliğe Konumlandırın

Hayatınızda hiç çok yüksek ya da çok alçak bir tezgahta yemek yaptınız mı? Bir mutfak tasarlarken dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de tezgah yüksekliğidir. Özel bir mutfak yaptırıyorsanız, sizin için en rahat olanı seçmelisiniz.

mutfak dekorasyon fikirleri 2

3- Temizliği Kolay Olan Malzemeler Seçin

Mutfak çabuk kirlenen bir alandır. Ancak bazen kirler kaçınılmaz görünür. Genellikle bu durum, yanlış malzeme seçiminden kaynaklanır. Bazı malzemelerin temizlenmesi diğerlerine göre çok daha zordur. Bu çok zaman geçmeden kendini gösterir.

Özellikle lavabo ve yemek hazırlama alanı çevresinde paslanmaz çelik ya da doğal, seçmeyi deneyin. Temizlemesi daha kolay harika görünen malzemeleri mutfağınızın hijyenini artıracaklar. Bir mutfak tezgahında mermer kullanmaya dikkat edin. Mermer’i temizlemesi daha kolaydır.

4- İlk Olarak İşlevsellik, Daha Sonra Tasarım

Pek çok insan mutfak yaptıracağı zaman ilk olarak tasarımına dikkat eder. Ancak durum bu olmak zorunda değildir. Mutfak tasarımları söz konusu olduğunda her zaman işlevselliğe öncelik vermelisiniz. Çünkü günün sonunda mutfağınız çok önemli bir amaca hizmet edecektir. Kullanamayacağınız bir mutfağa sahip olmanın bir anlamı yoktur.

5- Erişilebilirlik ve Güvenlik

Çocuğunuz olabilir ya da olmayabilir. Fakat evinize çocuklu bir misafir gelebilir. Mutfaklarda ocak ve bıçaklar da dahil olmak üzere çocuklar için bir tehlike payı vardır. Bu nedenle, bıçak gibi şeyleri daha zor erişilebilir oldukları yerlerde biraz daha yükseğe saklamalısınız.

mutfak dekorasyon fikirleri 3

Sizin İçin Seçtiğimizi Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu