Alışveriş RehberiMaksatModa

En Güzel 5 Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikri

instagram takipçi hilesi

Erkek Çocuk Odası dekorasyonlarında, odanın renginden, oyuncak kısmına kadar bir çok detay önemlidir. Çocuk odalarında genelde bebek odasından, çocuk odasına geçerken de eşyaları tamamen değiştirmek yerine, bir kaç eşya değiştirerek hareket etmek de mantıklı olacaktır. Bu yüzden bebek odasının oluşumunu sağlarken, gelecekte oluşturulacak çocuk odası da göz önüne alınmalıdır. Çocuk ergenlik çağına girene kadar aynı bazayı kullanabilir. Yatak ne kadar eskiyecek olsa da, baza kullanılabilir halde kalacaktır. Bu yüzden eşyaların ona göre seçilmesi daha hoş olacaktır. Hem ebeveynleri yormayacak hem de çocuk odasından, genç odasına geçişte erkek çocuğunda fikri alınabilecektir.

En Güzel 5 Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikri

Koyu Renkli Duvarlar

Odalarda ve özellikle çocuk odalarında genelde koyu renkli duvarlar tercih edilmez. Fakat her ne kadar dile getirilmesi hoş olmasa da erkek çocuklar, kız çocuklarına göre daha yaramazlardır. Duvarların koyu olması da onların kalem ile çizdiği yerlerin gözükmesini engelleyecektir. Aynı zamanda erkek çocuk odalarında genelde koyu renkli duvarlar tercih edilmesi de şık görünüm sağlamaktadır.

Araba Yatak

Her erkeğin en büyük hayallerinden birisi araba kullanmak ve araba sahibi olmaktır. Özellikle bir çocuk ile mobilyacı gezerken mutlaka erkek çocukları ilk olarak araba yataklara giderler. Bu yatakların bazalı olmaları ebeveynler için de çok kullanışlı hale gelmiştir. Aynı zamanda fiyat-performans ürünü olduğu da bilinir. Rahatlık ve görünüm açısından odada havalı ve şık bir görüntü sağlar.

Araba Koleksiyonu

Her erkeğin en büyük hayallerinden birisinin araba kullanmak ve araba sahibi olmak, olduğunu belirtmiştik. Odada kütüphane şeklinde camlı veya geniş bir alanda araba koleksiyonu olması odada güzel gözükecektir. Tabi ki camlı olduğu takdirde çocuğun ulaşamayacağı yerlerde olması daha doğru olur. Bu yüzden genelde bu koleksiyonlar açık şekilde tercih edilir.

Mavi-Füme Uyumu

Mavi renk genelde erkekleri temsil eder. Aslında bu kesin olarak belirtilmese de genelde erkeğin rengi mavidir. Odalarda da aynı şekilde mavi ve beyaz renkleri kullanılır. Fakat mavi rengin yanında füme ve beyaz da oldukça uyumludur. Füme rengi zaten şık renkler arasında yer alır. Aynı zamanda oda içerisinde mavi, beyaz, ceviz rengi gibi renklerle de uyumlu olduğu bilinir.

Duvar Stickerları

Duvar stickerları da odalarda genelde kullanılabilir. Erkek çocuk odaları içinde genelde isimli stickerlar veya gemi tarzı stickerlar kullanılabiliyor. Bu stickerlar aslında odanın dizaynına göre seçildiğinde daha doğru olacaktır.

Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikri İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu