Film & Dizi ÖnerisiListeler

En Başarılı 5 Kraliyet Filmi

instagram takipçi hilesi

Dönem filmleri aracılığıyla tarihi olaylara, mekânlara ve kişilere tanıklık etmek başta tarihe ilgi duyan kişiler olmak üzere birçok sinema seyircisi için oldukça keyiflidir. Elbette çoğu dönem filmi, gerçek bir hayat hikâyesini yansıtmakla birlikte büyük oranda kurguya dayanır. Dolayısıyla her bir karesinin tamamen gerçeği yansıtmasını beklemek doğru değildir. Özellikle Kraliyet dönemini yansıtan filmler ise izleyiciyi tamamen başka bir dünyaya sürüklediği için daha fazla ilgi çeker. İşte oyuncuları, konuları, kostümleri ve muhteşem mekânları ile size bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacak en başarılı 5 kraliyet filmi

1-Marie Antoinette – 2006

Bir dalda Oscar ödülü bulunan filmde Marie Antoinette’nin çarpıcı yaşam öyküsü anlatılıyor. 15 yaşındayken veliaht 16. Louise ile siyasi sebepler dolayısıyla evlendirilen prenses Marie Antoinette 19 yaşında kraliçe olur. Bu süreçte saray hayatı ve siyasi entrikalar tarafından kuşatılan genç kraliçe birçok zorlukla karşılaşır. Kocasının ilgisizliği de tüm bu olanlarla birleşince, teselliyi çılgın partilerde ve tehlike içeren dostluklarda bulur.

2-Boleyn Kızı – 2008

Çapkınlığı ve acımasızlığıyla bilinen Kral VIII. Henry, Boleyn ailesinin iki kızına birden âşık olur. Kardeşlerden Mary iyi huylu ve sevecen bir yapıya sahipken; bir diğeri olan Anne Boleyn ise hırslı, tutkulu ve hesapları olan biridir. Kral Anne Boleyn’e sahip olmak için ailesini, sarayı ve tüm Katolik dünyasını karşısına alır. Sonrasında ise bu aşk üçgeni çeşitli entrikalar sonucunda karanlığa doğru sürüklenir.

 3-Genç Victoria – 2009

Başarılı oyuncu Emily Blunt’ın adeta parladığı filmde, genç yaşta tahta çıkan ve uzun yıllar boyunca tahtta kalmayı başaran Victoria’nın hikâyesi anlatılıyor. Tahta çıkış süreci ve sonrasında yaşadıkları sonrasında ise genç kraliçe önemli bir değişimden geçiyor.

4-Elizabeth – 1998

Cate Blanchett’in canlandırdığı ve en beğenilen Elizabeth filmi olan yapımda, kraliçe Mary’nin ölümünden sora sıkıntılı bir tahtı devralan genç ve güzel kraliçe Elizabeth’in nasıl yalnızca İngiltere ile evli olan Bakire Kraliçe’ye dönüşmesini izliyoruz.

5-Aşık Shakespeare – 1998

7 Dalda Oscar ödülüne sahip olan filmde sayısız önemli eser veren Shakespeare’inin gençlik yılları anlatılıyor. Hayallerinde tasvir ettiği kadını sonunda bulan ve onu bulduktan sonra hayatı tamamen değişen genç Shakespeare, aşkı sayesinde hayatının en önemli eserlerinden birini yaratıyor.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu