Kültür&Sanat

Az Bilinen Anthony Hopkins Filmleri

instagram takipçi hilesi

Oscar tarihinde en yaşlı aktör olarak ödül alarak tarihe geçen usta oyuncu Anthony Hopkins, 1937 yılında İngiltere’de doğdu ve oyunculuk kariyerine sahnede başladı. Farklı sanat dallarıyla ilgilense de oyunculuk performansıyla akıllardan çıkmayan Hopkins bugüne kadar her projesinde farklı bir yüze bürünen, kendini tekrar etmekten kaçınarak herkese ilham olan usta isimlerden biri.

anthony hopkins 1 768x435 1

Kimi zaman ürkütücü karakterlere hayat vermiş, kimi zaman da sıcacık bir baba figürü oynayan Hopkins The Father’daki en son rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazanmıştı. Ondan öncesinde de , Dr. Hannibal rolüyle Oscar kazanmıştı. Bizde sizler için az bilinen ama mutlaka izlemeniz gereken Anthony Hopkins filmlerini listeledik. İşte az bilinen Anthony Hopkins filmleri;

Hearts On Atlantis (Gizemli Yabancı)

2002 yılında izleyiciyle buluşan Gizemli Yabancı filmi, çocukluğunu geçirdiği şehre dönen yetişkin bir fotoğrafçının şehirde tesadüfen tanıştığı yabancı bir adamla tanışmasını anlatıyor. Gizemli bir yabancı beklenmedik bir şekilde Carol’un karşısına çıkar ve onu yeniden düşünmeye sevk eden çocukluk anılarını ateşler. Gerilim türündeki bu filmde Anthony Hopkins, gizemli bir şekilde ortaya çıkan Ted Brautigan karakterine hayat veriyor.

The Elephant Man (Fil Adam)

1980 yılında vizyona giren film, hamileyken bir fil tarafından saldırıya uğrayan ve son derece garip ve anormal bir çocuk doğuran bir kadını konu alıyor. Acımasız bir patron tarafından Sirkte çalıştırılmaya başlayan bu çocuk, Dr. Treves Endeavors’in ısrarlı çabasuyla hastaneye kaldırılır. Doktorun çabasıyla tedaviye başlayan çocuğun hikayesini anlatan filmde Anthony Hopkins, Dr. Revive Treves’i canlandırıyor.

Joe Black

Filmde zengin medya patronunu oynayan Anthony Hopkins’in aynı zamanda mutlu bir ailesi vardır. Servetini riske atmamak için bir karar verir ve kızı Susan’ı Drew adında bir adamla evlendirmeye karar verir. Ama bu evliliğin gerçekleşmesini istemeyen Susan, Joe Black adında başka bir adamla beraberdir. Bu aşk, ailelerinin ve kendilerinin dengesini bozar. Aşk ve tutkuyla ilgili filmde Anthony Hopkins, William Parrish karakterine can veriyor.

Dracula

Klasik bir film olan Dracula, unutulmaz vampir filmlerinden biridir. Drakula’nın hizmet verdiği şehirde genç bir avukatı ve ona karşı çıkanları kaçırmasının hikayesini anlatıyor. Anthony Hopkins’in Prof. Abraham Van Helsing’i oynadığı film, 1993 yılında en iyi makyaj, kostüm ve ses efektleri dalında Oscar kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu