Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi Hapishane Konulu Diziler (IMDb’ye Göre Yüksek Puanlı)

instagram takipçi hilesi

Dizi izlemek vazgeçilmez ve eğlenceli alışkanlıklar arasında yer alır. Herkesin dizi izlerken keyif aldığı bir konu vardır. Bunlardan bir tanesi de hapishane dizileridir. Sizler de bu tarz konuyu işleyen dizilerden keyif alıyorsanız en iyi hapishane konulu diziler arasından seçiminizi yapabilir, geçirdiğiniz vakti keyifli hale getirebilirsiniz.

En İyi Hapishane Konulu Diziler

1.  Vis a Vis

en iyi hapishane konulu diziler

Vis a Vis bir İspanyol dizisidir. Günümüzde Netflix’de de yayınlanan dizi, Macarena isimli karakterin sevgilisi ile birlikte dolandırıcılık yaparak hapse düşmesi ile başlar. Macarena, sevgilisi tarafından kandırılmıştır ve 5 sene hapis cezasına çarptırılmıştır. Hapse girdiği ilk zamanlar saf ve masum bir kız olan karakter, hapishanede yaşadıkları nedeniyle giderek zalim birine dönüşür.

5 senelik cezasını uzatan Macarena’nın yanı sıra, hapisteki diğer insanların da hayat hikayesine hayran kalacağınızı söyleyebiliriz. Dizi şuanda bitmiş olsa da yeni bölümlerinin çekileceği söylentiler arasında. Dizinin İMDB puanı 8,3.

2. Prison Break

prison break

Neredeyse duymayan hiç kimsenin kalmadığı dizi Lincoln Burrows’un tuzağa düşürülmesini ve cinayet suçundan hapse girmesini anlatır. Birkaç gün sonra idam cezasına çarptırılacak olan karakterin abisi de hapse girerek kaçış planı yaparlar. Muhteşem senaryoya sahip olan dizi, aynı zamanda başarılı oyuncu kadrosuyla da yıllara meydan okuyor. Dizinin İMDB puanı 8,3.

3.Bad Girls

en iyi hapishane konulu diziler

Karanlık bir hapishane dizisi olarak nitelendirilen Bad Girls, kadın mahkumları da anlatır. Özellikle kadın mahkumların zorlu hapis şartlarına ışık tutan dizide yer alan tecavüz, uyuşturucu ve gardiyanların zorba tutumları izleyicilerin ekrana kilitlenmesini sağlar. Suç ve dram konulu olan Bad Girls dizisinin İMDB puanı 7,9.

4. The Oz

The oz

Hapishane dizilerinden tanık olunan tüm zorbalıklar The Oz dizisinde de hayat bulur. The Oz dizisi erkek mahkumların hayatını anlatır. Dizi başlarken bir karakter gelerek anlatmaya başlar. Buna göre hangi karakterin ne gibi zorluklarla savaşacağını belirten karakter engellidir. Mükemmel senaryonun keyifli anlatımla buluştuğu dizi, aksiyon ve gerilim konuludur. İMDB puanı ise 6,9′dur.

5. En İyi Hapishane Konulu Diziler: Wentworth

en iyi hapishane konulu diziler

Hapishane hayatının en zor kısımlarından bir tanesi de çocuklarından ayrılmaktır kuşkusuz. Wentworth dizisi, Bea Smith adlı karakterin çocukların ayrı düşmesini anlatır. Cezaya çarptırıldığı hapishanedeki zorlu şartlara alışmaya çabalarken, bir taraftan da çocuklarını özlemenin yükü ile boğuşan karakteri, bol çatışmalı ve sıkıntılı bir süreç beklemektedir.

Bea her geçen gün hapishane liderleri arasındaki çatışmanın ortasında kalarak yaşam mücadelesinde zorlansa da alışmaya ve savaşmaya başlayacaktır. Bu arada dizinin Avlu dizisi için ilham kaynağı olduğunu da belirtelim. Wentworth dizisinin İMDB puanı 9,2 ile tam bir rekordur.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu