Film & Dizi ÖnerisiListeler

Marvel veya DC Olmayan 10 Süper Kahraman Filmi ve Tv Yapımı

instagram takipçi hilesi

‘Marvel veya DC Olmayan 10 Süper Kahraman Filmi ve Tv Yapımı’ adlı yazımız fantastik tür sevenlerin kaçırmaması gereken bir konudur. Muhtemelen son 12 ayda en az bir büyük bütçeli süper kahraman filmi izlemişsinizdir. Demir Adam ve Kara Şövalye 2008’de gösterime girdiğinden beri, Hollywood bu gişe rekorları kıran aksiyon filmlerini modası geçmiş gibi pompalıyor. Bu popülerlik nedeni ile süper kahraman endüstrisi devasa bir hal almıştır. Marvel ve DC için dünya çapında birleşik gişe geliri 28.72 milyar dolar.

İster bir çizgi roman delisi ister şüpheci olun, diğer serilere göz atmak için zaman ayırmaya değer. Bu Marvel ve DC alternatifleri, aile dinamiklerinden kapitalizme kadar çeşitli konuları ve temaları kapsar. İlginizi çekti mi? Bu 10 süper kahraman filmi ve Tv yapımı hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin;

Marvel veya DC Olmayan 10 Süper Kahraman Filmi ve Tv Yapımı

The Crow (1994)

m 1

Bir süper kahraman filminden daha iyi olan tek bir şey varsa, o da doğaüstü bir süper kahraman filmi! The Crow’da öldürülen müzisyen Eric Draven ölümden dirilir ve katillerinden intikam almak ister. Eric, bu kötü adamları bulmak için bir karganın liderliğini takip ediyor. Film, James O’Barr’ın aynı derecede ürkütücü çizgi romanının bir uyarlamasıdır.

Bunun için biraz trajik bir tarih! Dövüş sanatçısı Bruce Lee‘nin oğlu Brandon Lee, Eric Draven’ı canlandırdı, ancak üretim sırasında hatalı bir sahte silah nedeniyle öldü. Sadece 28 yaşındaydı. Tıpkı babası gibi, Brandon da genç yaşta öldü ve çığır açan filminin başarısını hiç görmedi. Bu nedenle The Crow’a bir kült klasiği demek abartı olmaz.

Heroes (2006–2010)

m 2

2000’lerin ortalarında, Heroes küçük ekranı süsleyen en ikonik süper kahraman serilerinden birini yaratmak için dramayı aksiyonla harmanladı. Bu girişlerin çoğunun aksine, Heroes basılı bir çizgi romana dayanmıyor. Hikayesi tamamen Tim Kring’in kaotik zihninden alınmıştır. Ve kaotik derken dahiyi kastediyoruz! Seri, bu çağda televizyonu sarstı ve diğer ilgili medyalara ilham vermeye devam etti .

Kring, aniden süper güçler kazanan sıradan insanların hikayesini anlatmak için en büyük televizyon yayınlarından birini bir araya getirdi. Yine yıldızlarla dolu başka bir oyuncu kadrosu, gösteride Hayden Panettiere, Zachary Quinto, Kristen Bell ve Milo Ventimiglia bulunuyor. İzleyiciler bu karakterlere aşık olduklarında, Kring’in bir antoloji dizisi için orijinal vizyonu hızla devam eden bir anlatıya dönüştü. Heroes hayranlarının çoğu yalnızca ilk sezona yemin etse de, çoğu kahraman meraklısı için hala çok değerlidir.

Megamind (2010)

m 3

Herkes iyi bir anti-kahraman hikayesini sever ve DreamWorks’ün Megamind filmi en iyilerinden biridir. Will Ferrell, filmin sıra dışı kahramanı, düşmanını mucizevi bir şekilde yenen süper dahi bir süper kötüyü seslendiriyor. Megamind’in zaferinin parıltısı kısa sürede tükenir ve yeni bir süper kahraman yaratmaya karar verir. Ne yanlış gidebilir ki? Çocuk filmleri söz konusu olduğunda, Megamind, aynı olay örgüsünü tekrar etmeden kimin kahraman olabileceği ve aşkın gücü hakkında önemli dersler veriyor.

Megamind aynı zamanda kahkahalarla dolu bir histerik. Hatırlayın, DreamWorks Shrek (2001) gibi bir cenneti bize verdi. Dolayısıyla, bu komedinin başka bir kazananı olması gerçekten şaşırtıcı olmamalı. Bu büyüleyici filmin devam filmi de çekiliyor.

Chronicle (2012)

m 4

Invincible gibi Chronicle de kahramanlığı lise bağlamında araştırıyor. Nispeten genç kadrosundan elde edilen görüntüler ve ham performansla çok şey başaran düşük bütçeli bir film. Hikaye, annesinin kötüleşen kanseriyle başa çıkmakta olan, zorbalığa uğramış, istismara uğramış ve yanlış anlaşılmış bir genç olan Andrew’un etrafında dönüyor. Andrew aniden telekinetik güçler kazandığında, parıltısı ona anında popülerlik kazandırır, ancak kısa süre sonra intikamını almak ve kendini korumak için saldırgan davranışlara başvurur. “Mutlak güç mutlaka yozlaştırır” sözünü akıllara getirir.

Çok fazla taviz vermeden diyelim ki avcı çok çabuk av oluyor! Andrew’un en iyi iki arkadaşı onu kendisinden kurtarmaya çalışır, ancak başarılı olup olmadıklarına karar vermek size kalmış. Bugünün dersi: ergenlik kaygısı ve süper güçler iyi karışmaz.

Big Hero 6 (2014)

m 5

Son fakat kesinlikle en az değil, bu değeri bilinmeyen Disney mücevheri Big Hero 6 . Bu animasyon filminde, robotik dahisi Hiro, şehirleri San Fransokyo’yu korumak için diğer teknisyenler ve sevimli robot arkadaşı Baymax ile bir araya geliyor. Evet, doğru okudunuz! Big Hero 6 , hem San Francisco hem de Tokyo’nun tek bir şehirde birleştiği fütüristik bir şehir hayal ediyor. İster inanın ister inanmayın, bu filmin büyüleyici unsurlarından sadece biri.

Bu film, sağlam bir Disney filminin tüm süslerine sahiptir. Sevimli karakterler, ölü aile üyeleri, yarı tahmin edilebilir olay örgüleri iyi hissettiren bir süper kahraman macerası için ihtiyacınız olan her şey. Ve yararlı hikaye Disney’in Baymax’ı ile devam ediyor. Disney+’daki en yeni dizilerden biridir.

The Boys (2019 – )

m 6

Süper kahramanlar, kapitalizmle tanışın. Aynı adı taşıyan (daha da karanlık) çizgi romana dayanan bu karanlık dizi, Justice League’i yeniden tasavvur ediyor. The Boys’da, dünyanın önde gelen pelerinli haçlıları, The Seven olarak anılırlar, karanlık şirket Vought’un sahip olduğu sosyopatik makinelerdir. Bu şüpheli kahramanlardan The Boys’un Süpermen yorumu Homelander, empati eksikliği ve sadist eğilimler göz önüne alındığında özellikle unutulmaz. Sadece bir kısım Yedi’ye meydan okumaya cesaret edebilir: Kendilerine The Boys diyen ukala bir normaller grubu.

Eğer bir politik yorumcuysanız, The Boys kesinlikle o kaşıntıyı kaşıyacaktır. Dikkat çekici bir şekilde, ikinci sezon beyaz üstünlüğü ve kitlesel bilgi çarpıtmaları ile zamanında mücadele eder. Ve 4. sezon ile bu bağımlılık yaratan diziyi yakalamanın şimdi tam zamanı.

The Umbrella Academy (2019 – )

m 7

İlginç bir şey mi arıyorsunuz? Bu gösteri, kullanıma hazır bir süper kahraman saati için uygun bir seçimdir. Şemsiye Akademisi, Sir Reginald Hargreeves tarafından evlat edinilen yedi süper güçlü bebeğe atıfta bulunur. Çocuklar akraba değil, ama hepsi aynı günde gizemli koşullar altında doğarlar. Patrikleri öldüğünde, bu rengarenk ekip, babalarının ölümünün ardındaki gizemi ortaya çıkarmak ve dünyanın sonunu önlemek için bir araya gelirler. Zaman yolculuğuna, kardeş rekabetlerine ve sürpriz olaylara işaret eder!

Elliot Page ve Tom Hopper dahil olmak üzere yetenekli bir oyuncu kadrosuyla Netflix’in The Umbrella Academy, oyunculukta bir ustalık sınıfıdır. Söz değil, film müziği kusursuz! Kaçırmayın derim.

Brightburn (2019)

m 8

Ya Süpermen kötü olsaydı? David Yarovesky’nin süper kahraman korku filmi olan Brightburn’ün arkasındaki temel soru budur. Clark Kent gibi, Brandon Breyer de bebekken şirin bir memlekete düşer ve çocuksuz bir çift tarafından evlat edinilir. Brandon, “Dünyayı al” diye zikretmeye başlayana kadar her şey ürkütücü görünüyor. Çok geçmeden, genç uzaylı tam bir cinayet manyağına dönüşür ve diyelim ki ceset sayısı birçok DC kötü adamını utandırır.

Eleştirmenler Brightburn’ü kötülemiş olsa da, biz yine de onu yalnızca benzersiz konsept için öneriyoruz. Korku süper kötü filmi, yeterince keşfedilmemiş bir fikir! Brightburn, Marvel’dan beklediğimiz patlamış mısır, esprilerle dolu boğuşma olmayabilir. Ancak yine de film süper kahraman anlatısının sınırlarını zorluyor. Ayrıca, kötü çocuk kinayesi için kim çıldırmaz ki?

Raising Dion (2019–2022)

m 9

Netflix‘in sevgililerinden Raising Dion, Amerika’daki ırk konusu ve tek ebeveynlik konularını tartışmak için süper kahraman türünü kullanıyor. Başkahraman Dion, iyon manipülasyonunun gücünü geliştiren sekiz yaşında bir siyah çocuktur (bu telekinezi, havaya yükselme, görünmezlik). Dion’un dul annesi Nicole, Dion’un güçlerini yönetmesine yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, aynı zamanda kocasının ölümünün gizemli koşullarını da araştırır. Ama çok az şey biliyorlardır, birkaç kişinin Dion’un gücünü sömürmekte çıkarı var.

Hollywood’un çeşitlilik konusundaki zayıf sicili göz önüne alındığında, yıldızı olarak genç bir Siyah çocuğun olduğu bir süper kahraman dizisini görmek canlandırıcı olmuştur. Birçok kişi, ırkla ilgili konuları yaşa uygun bir şekilde keşfettiği için gösteriyi alkışladı. “Aileler için mükemmel yem” olarak adlandırılan Raising Dion’un iki sezonu, kesinlikle her yaştan izleyicinin izlemesi gerekir.

Invincible (2021– )

m 10

Başka bir animasyonlu girişte, Amazon’un Invincible’ı, süper güçlerine ve ergenliğin tehlikelerine uyum sağlayan genç Mark Grayson’ı takip ediyor. Bağlam olarak, o, bu evrenin Süpermen’e benzeyen Omni-Man’in oğlu. Mark, sarı-mavi elastanlı Invincible olarak bir dizi düşmanla savaşır ve bu süreçte kesinlikle engellenir. Chicago’yu savunabilir, kızı alabilir ve üniversiteye kabul edilebilir mi? Sadece zaman gösterecek…

Yine de animasyon formatının sizi aldatmasına izin vermeyin. Invincible, bu listedeki en kanlı oyunlardan biridir.

Marvel veya DC Olmayan 10 Süper Kahraman Filmi ve Tv Yapımı ile İlgili Videolar

 

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu