Film & Dizi Önerisi

The Umbrella Academy Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Eğer, sıradışı konulardan hoşlanıyorsanız, gerçeklik çemberi size çok uzaksa harika bir öneri ile karşınızdayız. Bilim kurgu dizisi arayanlar için mükemmel bir öneri olan The Umbrella Academy, neredeyse tüm ilginçlikleri bir araya getiriyor. Amerika yapımı olan dizi, güçlü kadrosu ile kendine hayran bırakıyor. İşte The Umbrella Academy konusu ve oyuncuları:

The Umbrella Academy Konusu ve Oyuncuları

The Umbrella Academy Konusu ve Oyuncuları

Geçtiğimiz yıllarda Netflix‘de yayına giren dizi, 2 sezondan oluşuyor. Dizinin ilgi çekici yanı sadece konusu değil aynı zamanda kaliteli performansı. İzleyiciler tarafından hayranlıkla karşılanan The Umbrella Academy, yayına başladığı dönemde en çok izlenen dizi olmayı başardı.

Hatta dizi yayınlanmaya başladığı ilk ay 45 milyon kişi tarafından izlenerek rekora koştu. Gelelim dizinin konusuna: Dizide 7 adet kardeş yer alıyor. Bu kardeşler 1989 yılının aynı tarihinde dünyaya gelmiştir. Bir mucit bu kardeşleri süper kahraman olarak yetiştirir. Bu kardeşler, dünyayı kurtarmak için bir araya gelecektir. Her bölümün yepyeni bir heyecanla izleneceği dizide  yer alan oyuncular birçok ünlü film ve dizide de oynayan kişilerdir.

Dizinin anlatış şekli bilim kurgu konulu olmasına rağmen müzikal bir hikaye şekilde seyirciye aktarımda bulunuyor. Bu sayede izlerken kendinizi sadece konu ve oyuncuları takip ederken değil, aynı zamanda müzikal dili keşfederken de buluyorsunuz.

The Umbrella Academy Oyuncuları

The Umbrella Academy Konusu ve Oyuncuları

İlk bölümünün 15 Şubat 2019 tarihinde yayınlandığı The Umbrella Academy konusu ve oyuncuları ile kendine hayran bırakıyor. Dizinin oyuncularını anlatmaya başlamadan önce bazı bilgileri verelim:

 • Dizinin müziklerini Jeff Russo yapıyor.
 • Dizi Gerard Way’in çizgi romanından uyarlanmıştır ve ödüllüdür.
 • Dizinin yaratıcısı:  Steve Blackman’dir. 

Gelelim dizinin oyuncularına:

 • Dizinin başrolünde Ellen Page yer alıyor. Ellen Page, “Başlangıç”, “My Days Of Mercy”, “Roma’ya Saygı”gibi filmlerde rol almıştır. Ödülleri arasında Teen Choice En İyi Komedi Filmi Kadın Oyuncusu Ödülü ve En İyi Korkutucu Sahne Dalında MTV Film Ödülü yer alır. The Umbrella Academy dizisinde ise Vanya Hargreeves rolünü oynamıştır.
 • Dizinin ikinci başrol oyuncusu Tom Hopper’dır. Tom Hopper ise  Merlin dizisinde Sir Percival rolünde oynamıştır. The Umbrella Academy dizisinde Luther Hargreeves karakterini oynamıştır.

Bunun yanı sıra dizinin oyuncuları şunlardır:

The Umbrella Academy

 1. David Castañeda – Diego Hargreeves
 2. Emmy Raver-Lampman – Allison Hargreeves
 3. Robert Sheehan – Klaus Hargreeves
 4. Aidan Gallagher
 5. Mary J. Blige – Cha-Cha, Hazel’in partneri
 6. Cameron Britton – Hazel, Cha-Cha’nın partneri
 7. John Magaro – Leonard Peabody / Harold Jenkins
 8. Adam Godley – Pogo
 9. Colm Feore – Sir Reginald Hargreeves
 10. Justin H. Min – Ben Hargreeves.

https://www.youtube.com/watch?v=jcdqpPzlTkM

https://www.youtube.com/watch?v=VG0gnBjAKT0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu