Film & Dizi Önerisi

Gözyaşlarınızı Tutamayacağınız 5 Film

instagram takipçi hilesi

Canınız hıçkıra hıçkıra ağlamak istediğinde, doğru film “iyice ağlamak” için mükemmel bir yol olabilir.

İşte kesinlikle kalbinizi sızlatacak ve sizi bir bebek gibi ağlatacak 5 film. Ve en yeniden en eskiye gidiyoruz çünkü dürüst olalım, filmi izleme olasılığınız her on yılda bir azalıyor. İşte;

Gözyaşlarınızı Tutamayacağınız 5 Film

Senden Önce Ben (2016)

aglatacak film 1

Jojo Moyes Senden Önce Ben kitabının yazarı olarak, duygusal anlamda hepimizi mahveden bir cesareti vardı.

Will Traynor adlı zengin bir felçli adam için bakıcı olarak işe başlayan tuhaf ve neşeli bir kız olan Louisa Clark ile tanışmasını konu alır. Will, bir motosiklet kazası onu boynundan aşağısı felç etmeden önce başarılı bir iş adamı ve adrenalin bağımlısıydı.

Will, yavaş yavaş Louisa’nın tatlılığına ve ışıltılı hayat hikayelerine aşık olur. Ancak Louisa, Will’in İsviçre‘de yardımlı intihar yoluyla hayatını sonlandırmak gibi zor bir karar verdiğini öğrendiğinde her şey çözülmeye başlar. Ona hayatın hala yaşanmaya değer olduğunu göstermek için yola çıkar.

Açıkçası bu çift birbirine aşık olurlar. Yine de, Will’in hayatına son verme kararı, ilişkileri üzerinde belirmektedir. Bu hikayenin gidişatını izlerken, Will’in Louisa ile bir hayat seçmesini umutsuzca istiyorsun. Ve yapmamayı seçmesi seni o kadar çok ağlatacak ki zar zor nefes alacaksın.

Ancak Will, ailesi ve sevgisi yanında huzur içinde ölürken, onun acı dolu bir hayattan devam etme arzusunu anlayabilirsiniz. Sevmiyorsun ama anlıyorsun.

Aynı Yıldızın Altında (2014)

aglatacak film 2

İki genç kanser hastasına odaklanan bir hikayeyi izlemeden önce kendinizi hazırlamalısınız. Bunun sonu iyi olmayacak ama güzel bitecek tamam mı?

John Green‘in harika kitabından uyarlanan The Fault in Our Stars, gençler için bir destek grubuna katılan, akciğer kanseri olan genç bir kız olan Hazel Grace Lancaster‘ı konu alıyor. Orada, “İsa’nın gerçek kalbinde“, osteosarkomdan iyileşmekte olan çekici ve esprili bir çocuk olan Augustus Waters ile tanışır.

Hazel ve Augustus, An Imperial Affliction adlı bir kitaba olan ortak aşkları nedeni ile yakınlaşırlar ve kitabın çözülmemiş bazı sorularına yanıt bulma umuduyla münzevi yazar Peter Van Houten ile tanışmak için Amsterdam‘a gitmeye karar verirler.

Korkunç bir insan olduğu ortaya çıkıyor, ama yine de iyi vakit geçiriyorlar en azından Augustus’un kanseri intikamla geri dönene kadar.

Onun kötüleşen sağlığıyla mücadelesini izlemek, krediler gelene kadar durmayacak, hiç bitmeyen bir gözyaşı geçit törenini başlatacak.

Kız Kardeşimin Hikayesi (2009)

aglatacak film 3

Ablanızı hayatta tutmak için neler yapmayı göze alırsınız? Jodi Picoult‘un romanından uyarlanan My Sister’s Keeper bu zor soruyu soruyor. Hikaye, sadece tüp bebek yolu ile lösemili ablası Kate ile genetik olarak eşleşmesi için tasarlanan genç bir kız olan Anna Fitzgerald‘ı takip ediyor.

Anna, Kate’i hayatta tutmak için kemik iliği nakli ve kan nakli dahil olmak üzere çok sayıda tıbbi prosedürden geçer. Kate’in durumu kötüleşip böbrek nakli gerektirdiğinde Anna, kendi vücudu hakkında karar verme hakkını talep ederek tıbbi özgürleşme için ebeveynlerine dava açar.

Hepsi Kate’in hatırı için fedakarlık yapar, ama Anna çok daha fazla şey yapması gerekmektedir. Bu filmin tüm konsepti dökeceğiniz gözyaşlarına değer olsa da, en çok vuran veda sahnesidir. Kate, sadece var olduğu ve kontrolü dışındaki şeylerle mücadele ettiği için neden olduğu acı için özür diler.

Aşkın Kitabı (2007)

aglatacak film 4

Tüm zamanların en ünlü aşk yazarının en iç karartıcı aşk hayatına sahip olacağını kim düşünebilirdi? Becoming Jane, ünlü İngiliz yazar Jane Austen‘ın hayatından esinlenen biyografik romantik bir dramadır. Film kurgulanmıştır ancak hikaye için ilham kaynağı olarak gerçek olayları ve hayatındaki insanları kullanır.

Anne Hathaway‘in canlandırdığı Austen, 18. yüzyılın sonlarında İngiltere‘de uygun bir koca bulmakta zorlanır. Sonra çekici ama meteliksiz genç bir avukat olan Tom Lefroy ile tanışır. Ama onları anlaşmazlığa düşüren ateş ve zeka, nihayetinde onları birbirine bağlayan şeydir.

Jane ve Tom’un aşkı derinleşirken, aileleri ve toplumdan muhalefetle karşılaşırlar. Jane, aşk arzusu, ailesine karşı görevi ve zamanının bir kadınının toplumsal beklentileri arasında seçim yapmak zorundadır. Ama işte barajın o gözyaşları üzerinde kırıldığı yer burası.

Sonunda, bu gerçekten onun seçimi değil. Nasıl biteceğini bilsen de Tom’un aşk için tüm sorumluluklarını bir kenara atmasını dilemekten kendini alamazsın. En azından son sahne, onun düşüncelerinden asla ayrılmadığını bize bildirerek biraz kapanış sağlıyor.

Neverland’i Bulmak (2004)

aglatacak film 5

Bu film, ünlü oyun Peter Pan ve onun yaratıcısının etrafında toplandığı için, onun tasasız bir macera dolu film olacağını düşünürsünüz. Hayır. Gözyaşları için plan yapın. Hem de bir sürü gözyaşı.

Finding NeverlandMarc Forster tarafından yönetilen ve JM Barrie‘nin hayatının kurgulanmış bir anlatımı olan tarihi bir fantastik dramadır. Film, En İyi Film kategorisi de dahil olmak üzere yedi Akademi Ödülü adaylığı kazandı. Johnny Depp‘in canlandırdığı Barrie, başka bir hit oyun yazmaya çalışırken, dul bir kadın ve onun dört oğluyla tanışır. Aile, Peter Pan için ilham kaynağı olur. Barrie, çocukların içinde büyüdüğü korsanlar, periler ve maceradan oluşan büyülü bir dünya yaratır.

Barrie, çocukların hayatlarına daha fazla dahil olmaya başladıkça, alışılmadık davranışları ve sorgulanabilir amaçları nedeniyle karısı ve çevresindeki toplum tarafından eleştirilir. Ama her şeye rağmen, o çocuklar için bu dünyayı sahnede canlandırmaya kararlıdır.

Filmin birçok unsuru içler acısı olsa da Davies Hanım‘ın kaybı sizi mahvedecek. Oğlanların annesiz kalmasıyla, Barrie onlar için bir güç kaynağı olur ve onlar kederlerini yaşarlar.

Ve bu film sayesinde kendi kederinizi onlarla birlikte yaşıyor olacaksınız.

Gözyaşlarınızı Tutamayacağınız 5 Film ile İlgili Videolar

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu