Yaşam

Elmas Hakkında 15 Bilgi

instagram takipçi hilesi

Antik Romalı askerler, mücevherlerin ekstra koruma sağlayacağına inandıkları için bazen elmaslar ile süslenmiş göğüs zırhları takarlardı. Elmaslar zarif ve narindir, ancak aynı zamanda çok daha fazlasıdır. Doğum taşlarının kralı olarak kabul edilen taşların, onları takanlara koruma, sağlık, sevgi ve içsel güç verdiğine inanılıyor.

elmas

Sonsuz aşkı simgeleyen elmaslar, şüphesiz gezegendeki en popüler mücevherdir. Bu göz kamaştırıcı güzellikler hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek istiyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın, çünkü bazı gerçek bilgi hazinelerini ortaya çıkardık. İşte;

Elmas Hakkında 15 Bilgi

1) Elmaslar, Nisan ayında doğan herkesin doğum taşı ve Koç burcunda doğanlar için birincil mücevherdir. Zodyak uzmanlarına göre Koç, kendilerini canlı hissettiren heyecanın ve pervasızlığın dokunuşunun peşinden koşar. Cesur olmak, Koç’un en sevilen özelliğidir ve elmaslar sert ve kırılmaz olduğundan, ikisi mükemmel bir uyum sağlar.

2) “Elmas” kelimesi, Yunanca bir kelime olan ve en sert madde anlamına gelen “Adama” kelimesinden gelir. Çelikten on kat daha sert olan elmas, insanoğlunun bildiği en sert maddedir. Elmasların kullanıcıları zarar görmekten koruduğuna inanılmasının nedeni bu sertliktir.

elmas 6

3) Elmaslar kelimenin tam anlamı ile zamanın testinden geçti. Dünya’nın tüm doğal elmasları, bir milyar yıl önce, saf karbonun inanılmaz derecede yüksek basınç ve sıcaklıklara maruz kalmasıyla oluştu.

4) Bir elması çizebilen tek şey başka bir elmastır. Başka hiçbir şey iz bırakmaz.

5) 1700‘lere kadar dünyada elmasın çıkarıldığı tek yer Hindistan‘dı.

6) Elmaslar, 1930‘lardan beri yalnızca nişan yüzükleri için tercih edilen değerli taş olmuştur. Bundan önce yakut ve safir en popüler seçeneklerdi.

7) Elmaslar ile ilgili geleneksel bir inanış, takan kişiyi nazardan koruduğu yönündedir. Nazar Batı Asya ve Akdeniz‘den gelen ve alıcısına lanet ya da uğursuzluk getirebilecek tehlikeli bir parıltı olan bir batıl inançtır. Elmas takmanın, nazarı ışıltısı ile kör ettiğine ve dolayısıyla da bir lanetin atılmasını önlediğine inanılır.

elmas 8

8) Antik Roma‘nın soyluları ve önemli askerleri, elmas işlemeli göğüs zırhları takarlardı. Düşen yıldızlar veya tanrılarının gözyaşları olduklarına ve onları zarar görmekten koruyacağına inanıyorlardı.

9) 600 milyon karat ile Rusya‘nın elmas rezervi dünyanın en büyüğüdür. Bir sonraki en büyük elmas rezervi ise Botsvana‘nın 300 milyon karattır.

10) Dünyanın en büyük net kesim elması, Güney Afrika‘da bulunan 530 karatlık Cullinan I elmasıdır. Cullinan I, Birleşik Krallık Kraliyet Mücevherlerinin bir parçasıdır ve Sovereign’s Scepter‘ın başına monte edilmiştir.

11) Vedik Astroloji, elmasları güneş sistemimizdeki en sakin ama en güçlü gezegenlerden biri olan Venüs gezegeninin gücüyle ilişkilendirir. Venüs gezegeni aynı zamanda kadınlıkla da ilişkilendirildiğinden, pırlantalar kadınların ışıltısı ve parlaklığı ile ilişkilendirilir.

elmas 11

12) En ünlü elmas kesim stillerinden biri, adını ünlü İtalyan mucit ve matematikçiden alan Leonardo da Vinci Cut‘tır. LDV kesimi, da Vinci’nin altın oranını kullanır ve böylece insan gözünün oranlara doğuştan gelen çekiciliğinden yararlanır.

13) Elmasların, istenmeyen düşünce kalıplarının oluşmasını engelleyebilen ve aynı zamanda düşünce netliği sağlayan taç çakrayı harekete geçirebileceğine inanılıyor. Ayrıca kullanıcının beden ve zihin arasındaki bağlantısını güçlendirirler.

14) Renkli pırlantaların, kullanıcılarına ek nitelikler kazandırdığına inanılır. Artan düşüncelilik için sarı, irade ve ilham için mavi, kendini kandırmayı azaltmak için siyah ve artan yaratıcılık için pembe.

elmas 10

15) Elmaslar sadece Dünya‘da bulunmaz. Dünya dışı elmaslar göktaşlarında, yıldızlarda ve Neptün ve Uranüs‘te bol miktarda bulunur. Elmas takmanın bu kadar cennet gibi hissettirmesine şaşmamalı.

Elmasların tüm değerli taşlar arasında en parlak taş olduğu inkar edilemez. Doğru kesildiğinde göz kamaştıran güzellikleri herkesin dikkatini çekecektir.

elmas 4

Elmaslar sadece güzel görünmek ile kalmıyor. Bilinen en sert malzeme olarak, nisan ayında doğan herkese büyük bir güç bahşeder.

Elmaslar sizin doğum taşınızsa eğer küçük de olsa kendinize bir tane almayı düşünebilirsiniz, çünkü size yaşam boyunca tereddüt etmeden ilerlemek için cesaret ve kararlılık getirecektir.

Elmas Hakkında 15 Bilgi ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu