Akıllı Telefonlar ve TabletlerEv ve BahçeKişisel Bilgisayarlar ve DonanımlarıYeni Teknolojiler

Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenir?

instagram takipçi hilesi

Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Elektronik eşyaların temizliği, ahşap ya da diğer materyallerden üretilmiş olan eşyaların temizliği ile aynı değil. Çünkü herhangi bir temizlik ürünü ya da temizlik bezi elektroniğin yapısında ve yüzeyinde yüksek ücretli zararlara sebep olabilir.

Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber evde bulunan elektronik eşyaların sayısı da giderek artmaya başladı. Cep telefonları, bilgisayarlar, beyaz eşyalar, televizyonlar, tabletler ve bu eşyaların kulaklık, kumanda gibi yardımcı ürünler… Tüm bunların ev temizliğinde kullanılan deterjanlar ile dezenfekte edilmesi elektronik devrelerin hasar almasına sebep olabilir. Temizlik ise özellikle bol su ve köpük ile yapılmalıdır.

Tozlu Televizyonlar Nasıl Temizlenir?

elektronik esyalar nasil temizlenir 2

Sahip olduğunuz televizyon ilk bakıldığı zaman tozlanmamış gibi görünse de parmağızı ekran üzerinde gezdirdiğiniz zaman birikmiş olan toz miktari sizi baya bir şaşırtabilir. İlk olarak televizyonun fişini çekin.

Musluk suyu televizyon ekranın çizilmelere sebep olabileceği için kaynamış ve oda sıcaklığına geçmiş su kullanın. Burada içme suyu da kullanabilirsiniz. Pamukçuk bırakmayan bir bez ile temizlik yapmanızda fayda var. Mikrofiber bu anlamda işinize yarayabilir.

Bezi hafif nemlendirerek ilk olarak televizyon kasasını daha sonra ise ekranı silin. Son işlem olarak kuru bir mikrofiber bez kullanarak kurulama yapın.

Tozlu ve Lekeli Bilgisayarlar Nasıl Temizlenir?

elektronik esyalar nasil temizlenir 3

Tüm günü başına geçirmiş olduğunuz bilgisayarın ekranın ve tüm kasasında parmak izleri oluşabilir. Kısa bilgisayar kullanıcısının yapması gereken sadece lekeleri ya da biriken tozları ortadan kaldırmak değil, cihazı iyi bir şekilde dezenfekte de etmesi gereklidir. Bilgisayarın gücünü kesin.

Yarım çay bardağı elma sirkesini iki su bardağı içme suyu ile karıştırın ve bezi bu su ile ıslatın. Sirkeli bez ile bilgisayar erkeranını ve klavyeyi silin. Elektronik aksamın su ile temas etmemesini sağlayın. Kullanacak olduğunuz bezin iz yapmayan ve kalıntı bırakmayan türde olduğuna özen gösterin.

Cep Telefonları Nasıl Temizlenir?

elektronik esyalar nasil temizlenir 4

Dönemin en vazgeçilmez teknolojisi cep telefonu ve tabletlerin sağlığımız tehdit edebilecek bir şekilde bakteri taşımış olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüzden cep telefonu temizliği önemli bir yer tutuyor.

Akıllı telefonları ve tabletleri gün aşırı sirkeli su ile nemlendirilmiş bez kullanarak silin. Temizlikte mutlaka kaynamış ve soğutulmuş su kullanın. Deterjanlar telefon ve tablet erkanlarında bulunan kaplamanın zarar görmesine neden olabilir.Temizlik için kullanacak olduğunuz bezin gözlük bezi olmasına özen gösterin.

Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenir? ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu