İş & Finans

Düşük Maliyetli Pazarlama Stratejileri

instagram takipçi hilesi

Gerçekçi olmak gerekirse pazarlama yöntemleri artık pahalı bir durum haline gelmeye başladı ve başarılı olabilmenin tek yolu ise güçlü bir dijital pazarlamadan geçiyor. Dijital reklamlara ve SEO’ya para ödemeden başarıyı yakalamak günümüzde maalesef artık zorlaşıyor .

Bunların dışında ise çok popüler olmakla beraber farklı stratejiler de yok değil , üstelik daha az maliyeti. Bu düşük maliyetli dijital pazarlama stratejileri ile organik trafikler sağlayabilir ve işinizin , markanızın , girişiminizin gelişmesine katkı sağlayabilir.

Network

dusuk maliyetli pazarlama stratejileri

Network kurma , dijital pazarlama stratejisi için herkesin ulaşabilmesi için gereken en etkili yöntemlerden sadece birisidir. Network kurmanın birden fazla yolu vardır . Linkedln ise sadece network ile pazarlamanın sadece birisidir.

Elini sıkmış olduğunuz , iş yaptığınız ya da sizinle benzer iş yapmakta olan kişileri eklemelisiniz. Kendinizi bir marka olarak tanıtmak yerine işinizi bir marka haline getirmelisiniz. Yapmış olduğunuz girişim için grup sayfaları oluşturmalı ya da lokal gruplara katılarak üyeler ile etkileşim kurmalısınız.

En fazla işinizin düşebileceği kişileri ve alanları kesinlikle takip etmelisiniz ve onlardan nasıl faydalanabileceğinizi , onlara nasıl yardım edebileceğinizi düşünmelisiniz. Daha sonra işinizi pazarlama yoluna giderek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Network ağı kurmanın en güzel yolu ise zaman ve mekan gibi bir problemin olmamasıdır.

Ortaklıklar Kurun

dusuk maliyetli pazarlama stratejileri 2

 

2. el araba sattığınızı ve hemen dükkanınızın aşağısında bir araba tamircisi olduğunu düşünün . Birbirinizden haberde olarak işbirliği yaparsanız ikinizde kazanırsınız . Ortaklık , işinizi pazarlamanızı kolaylaştırdığı gibi farklı fırsatların da kapınızı çalmasını sağlar .

Yani kazan – kazan sistemi vardır . Özellikle de küçük yerlerde ve işlerde çok fazla talep alan yöntem ise ortaklık sistemidir. İnsanlar daha önce iş yaptıkları ve güvendikleri kişilerin tavsiyelerini daha fazla önemser ve bu saye de de ortaklık gelebilecek referanslar sayesinde işlerinizi ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Müşterilerinizin Sizin İle İlgili Yazmasını Sağlayın

dusuk maliyetli pazarlama stratejileri 3

İnsanların en fazla önem verdikleri maddelerin başında sizin işletmeniz ile ilgili bulmuş oldukları yorumlar vardır. Sosyal medya da bulunan isminizi ve sayfanıza yapılan yorumlar , özellikle de müşterileriniz tarafından yapılan yorumlar sizin işiniz için oldukça fazla önem arz etmektedir. Hakkınızda yapılan kötü yorumlar ise olası müşterilerinizi kaybetmenize neden olur.

Bu nedenden dolayı size gelen müşterilerinizden eğer olumlu bir deneyim yaşadılar ise Facebook veya diğer sosyal medya hesaplarınız ile olumlu yorum getirmelerini istemelisiniz.

Blog

dusuk maliyetli pazarlama stratejileri 4

Henüz size ihtiyacı olmayan insanlara yardım etmek pazarlama taktiklerinden sadece birisidir. Bu pazarlama taktiği yalandan bir pazarlama taktiğidir ya da muhteşem bir dönüş sağlayan taktiktir. Bunu yapmanın en etkili yolu ise blog siteniz üzerinden işiniz ile ilgili bilgiler paylaşmak ve insanlara faydalı olabilecek ipuçlarını paylaşmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu