Gezi Rehberi

Doha’ya Seyahat Etmek İçin 5 Neden

instagram takipçi hilesi

Orta Doğu’nun turizm merkezlerinden birisi olan Katar , küçük bir yüz ölçümüne sahip olsa da bölgenin en önemli çekim merkezlerinden birisi. Katar’ın başkenti olan Doha , kültür ve sanat , sağlık , spor ve ticaret için gerekli altyapıyı oluşturmuş durumda.

Türk halkı vizesiz olarak seyahat edebileceği Katar’ın başkenti Doha , Türkiye’den sadece 4 saat süren uçuş mesafesinde.

Doha’ya Seyahat Etmek İçin 5 Neden

Ön yargılarınızı Unutun

doha gece hayatı

Arap coğrafyasına ait olumsuz ön yargılarından kurtulmak için Katar’ın başkenti Doha en uygun adreslerden sadece birisi. Doha’nın nüfusunun yüzde 85’i dünyanın farklı bölgelerinden gelen insanlar tarafından oluşmuş durumda . Kentte bulunan kozmopolit yapından etkilenmemek neredeyse imkansız. Doha’da geleneksel ve modern kültür harmanlanmış durumda.

Yemek Kültürü Oldukça Geniş

doha yemek k

Çoğunlukla Asya , Avrupa ve Orta Doğu’dan gelen insanlar ile karma bir nüfusa sahip olan Doha’da dünyanın birçok bölgesinin lezzetlerini en kaliteli mekanlarda tüketebilmek mümkün. Her biri kendi alanında markalaşmış restoran ya da kafeler istemiş olduğunuz kültürün sadece birer temsilcisi.

Lüks

doha lüks

Dünya’nın en fazla bilinen markaları , göğün yedi kat üzerinde bulunan gökdelenler , ışıl ışıl caddeler , yapay adalar ve birbirinden farklı ve oldukça güzel tatil seçenekleri hepsi Doha’da birleşmiş halde. Şehirde lüksün her bir parçasını tadımlayabileceğiniz yıldız bir şehir. Günün erken saatlerinde , güne alışveriş ile başlayıp inci tanesini andıran bembeyaz kumların sarmaladığı bir adada güneşlenmek tamamen sizin tercihinize bağlı.

Güler Yüzlü İnsanlar

doha restorant

Katar’a genel olarak bakıldığı zaman hizmet sektörü yabancıların elinde. Bir anlığına bile yüzleri somurtmadıığı bir insan topluluğunda bulunmak insanın huzuruna huzur katıyor. İşini yaparken hakkını veren , müşterilerini memnun edebilmek için elinden gelenin en iyisini yapan insanların olduğu yerde sizinde yüzünüzde gülümseme beliriyor.

Herkes İçin Alternatif

doha kültür 1

Doha , sunmuş olduğu alternatifler ile farklı beklentilere sahip ziyaretçilerini memnun edecek potansiyel sahip bir kent. Eğlenceyi seven , macerayı hayat tarzı benimsemiş , doğa ile iç içe olmak isteyen , lüksün ve alışverişin tutkunu olan veya kültür gezisi seveler için müzeler şehrin farklı yerlerinde ziyaretçilerini bekliyor.

Bonus

Türkiye Katar

Yaşanan son gelişmelerden sonra Türkiye ve Katar arasında ki ilişkiler daha iyi bir konumda olması sebebiyle Doha’ya seyahat etmek için bir neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu