Doğal Çit Dendiğinde Akla Gelen İlk 10 Çit Bitkisi

instagram takipçi hilesi

dogal cit

Bahçelerinizde her zaman güzel bir görüntüye sahip olmak isteriz. Bu nedenle kuru betonlar, suni çitler yerine her zaman dinamik, suya güneşe ihtiyaç duyan bizimle beraber uyuyup bizimle beraber uyanan canlı bitkileri tercih ederiz.  Evinizden bahçenize açılan pencerenizde bol oksijen, harika bir görünümü hayal edebilir misiniz?

Kapanma önce sınırlardan başlar

Bahçenizi fidanlarla biçimlendirmeden önce sınırlarımızı kontrol altına almak isteriz. Bahçemizin için dekorasyonu kadar dışarıdan görüntüsü de bir o kadar önemlidir. Sınırlarımızı doğal çitlerle kapatarak, görüntüyü, sesi, kirliliği, ve güvenliği sağlamanız mümkün olmaktadır. Sınır güvenliğini koruma için aklan gelen ilk 10 çit bitkisini aşağıda inceleyebilirsiniz

Leylandi

İbreli bir bitkidir, yaz kış yeşil kalır ve en çok tercih edilen bitkiler arasındadır

Goldrider

Dal ve form yapısı leylandiye çok benzer leylandi yeşil goldrider sarılı yeşilli alacalı bir görüntüye sahiptir.

Arizona

Yine selvi familyasına ait bir türdür. Mavi külümsü bir renge sahiptir. İbreleri leylandiye göre farklı olup aromatik bir yapıdadır.

Limon selvi

Limon selvi de çitlerde çok kullanılır. Arizona gibi limon selvinin de limon aromasını andıran bir kokuya sahi. Limon kokusuna sahip olması sebebyle limon selvi olarak adlandırılmıştır.

Smargat Mazı

Smargat bir mazı türüdür. Makaslamaya ihtiyaç duymadan kendi formuyla büyür. Etekli dolgun bir yapıya sahip piramit şeklinde büyür.

Boylu Alev

Boylu Alev kökeni bir ağaç türüdür. Hiç kesilmediği takdirde 5-10 metre arası büyüyebilir. Güç kök ve dal yapısı ile harika bir çit olma özelliğine sahiptir. Yapraklı bir çit olarak bahçelerde yerini alır.

Defne

Yine yapraklı çit bitkileri arasındadır. Yaprakları aromatik bir kokuya sahip olup defne yağı bu bitkiden yapılmaktadır.

Ligüstrüm

Yapraklı çit bitkileri arasında en popüleridir. Ligüstrüm Yeşil mat yaprakları ile çiti tamamen doldurur.

Kartopu

Büyük parlak yaprakları iyi güzel bir çit görünümü alır. 2-3 metreye kadar sağlıklı bir çit oluşturmak için ideal bir bitkidir.

Karayemiş

Eski zamanların vazgeçilmez çit bitkisi kara yemiş. Hem meyvesi ile hem de sağlam gövde yapısı ile büyük çitler için vazgeçilmez fidanlar arasındadır.

Daha fazla bir çok çit bitkisi için enfidan çit bitkileri sitesini ziya edebilirsiniz

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu