Ev ve Bahçe

Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: En İyi 20 Peyzaj Fikri

instagram takipçi hilesi

Bahçe, insanın keyifli vakit geçirirken stres atmasını sağlayan olmazsa olmaz bir alandır. Özellikle evin bir bahçesi olması insan için önemli bir avantajdır. Bu bahçeyi güzel ve bakımlı hale getirmek ise tamamen insanın elindedir. Bu yazımızda küçük bahçe düzenlemesi için öneriler vereceğiz. Siz de bahçenizi dikkatle dizayn ederek, zamanınızı huzur içinde geçirebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

1. Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: Masa ve Sandalye Seçimi

Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: En İyi 20 Peyzaj Fikri

Bahçedeki en önemli eşyalar arasında masa ve sandalyeler yer alır. Keyifli bir alan yaratmak istiyorsanız mutlaka uygun büyüklükte eşyalardan satın alın. Eğer bahçeniz uygun büyüklükteyse mobilya takımları da kullanabilirsiniz. Küçük bahçeler için 2 – 4 kişilik takımları öneriyoruz.

2. Hamak

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 6 270x405 1

Dinlenmeyi eğlenceyle buluşturmak isteyen kişiler için hamak son derece ideal. Hamakta dinlenirken, kuş seslerini dinleyebilir birazcık uyuyarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa salıncakları da tavsiye ederiz. Ancak salıncağın iki kişilik olması önerilerimiz arasında. Çünkü tek kişilik salıncaklarda yatmak mümkün olmuyor.

3. Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: Renkli Saksılar

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 5 304x405 1

Bir alanı güzelleştirmenin en kolay yolu renklerden faydalanmak. Bahçenizi renklendirmek için rengarenk saksılar alabilir, bunları güzel bir şekilde dizebilirsiniz. Eğer saksılara para vermek istemiyorsanız, kendiniz de boyayabilirsiniz. Üstelik üzerine desenler de çizerek, farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

4. Eski Lastikleri Boyama

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 4 325x405 1

Eski lastikler, bahçe dekorasyonunun olmazsa olmazları arasında yer alır. Eski lastikleri boyadıktan sonra içlerine çiçek dikebilirsiniz. Eğer çiçek dikmek istemiyorsanız sadece dekoratif amaçla da kullanabilirsiniz. Lastikle yapılan dekorasyon fikirlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

5. Taşlık Yol

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 1 369x405 1

Bahçenizi taşlık bir yol yaparak da dekoratif hale getirebilirsiniz. Taşlardan yol yaparak, yürüyüş yolunu da güzelleştirmeniz mümkündür.

6. Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: Çitlerle Mükemmel Görünüm

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 3 272x405 1

Bahçenin etrafına çit çevirebilirsiniz. İster çim, isterseniz de ahşap çimler kullanabilirsiniz. Bahçe dekorasyonuna uygun malzemeler kullanmayı ihmal etmeyin.

7. Şemsiye Kullanımı

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 0

Bitkilerin aşırı güneşten korunması ve gölge alan oluşturmak için şemsiye kullanımı gerekir. Uygun büyüklükte bahçe şemsiyesi alarak, ortamın ideal gölge seviyesinde olmasını sağlayabilirsiniz.

8. Süs Havuzu

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 1 304x405 1

Süs havuzları ortamı güzelleştiren nesnelerdendir. Ayrıca kuşlar da süs havuzlarını daima ilgi çekici bulmuştur. Uygun bir alana küçük bir havuz yapabilirsiniz.

9. Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: Puf Kullanımı

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 19 324x405 1

Ortama hareketlilik kazandıran puflardan rengarenk tercih edebilirsiniz. Bu sayede bahçeniz konforlu ve estetik hale gelecektir.

10. Bank

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 18 405x405 1

Banklar hem yer tasarrufu hem de dekorasyon oluşturmak açısından tercih edilir. İster masanın etrafına isterseniz de uygun gördüğünüz başka bir yere bank yerleştirebilirsiniz.

11. Duvar Süslemeleri

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 17 270x405 1

Bahçeyi süslerken duvarları da unutmayın. Duvarlara çerçeve ya da saksı asmanızı tavsiye ederiz.

12. Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: Ahşap Kullanımı

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 16 324x405 1

Ahşap, bahçe dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Masa, sandalye ve dekoratif objeleri ahşaptan seçerek modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

13. Sarmaşık Yetiştirin

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 8 768x512 1

Bahçeye çok yakışan bitkiler arasında sarmaşık yer alır. Sarmaşıklar bahçenizi kapladıkça daha güzel ve göz alıcı hale getirir.

14. Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: Biblolarla Sevimli Görünümü Yakalayın

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 9 270x405 1

Minik cüceler, prenses, kedi, köpek, tavuk gibi biblolar bahçelerde tercih edilebilen çok sevimli ürünlerdir. İnternette binlerce biblo seçeneği bulunur. Bu biblolar sayesinde ortamın dekorasyonunu sevimlileştirebilirsiniz.

15. LED Işıklandırmalar

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 10 271x405 1

Işıklandırmalarda LED aydınlatma son derece idealdir. Bazen küçük aydınlatmalar bazen de rengarenk ışıklandırmalar uygun bir seçimdir.

16. Köşe Mobilyaları

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 11 768x453 1

Son yıllarda bahçe dekorasyonunda köşe mobilyaları sıkça tercih edilir. Bahçenin uygun bir alanına bu mobilyalardan yerleştirerek, alanın havasını değiştirebilirsiniz.

17. Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler: Farklı Yer Döşemeleri

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 12 768x446 1

Yer döşemeleri de bahçelerde sıkça tercih edilir. Döşemeleri satın alabileceğiniz gibi desenler ekleyerek de oluşturabilirsiniz.

18. Romantik Bir Ambiyans

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 13 304x405 1

Eşinizle romantik anlar yaşamak isterseniz bahçenizde bu tarzda bir ambiyans yapmanız gerekir. Bunun için mum ve fener ile şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

19. Çocukları Unutmayın

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 15 391x405 1

Çocuklarınız için de bir alan yaratmanız gerekir. Küçük bir kaydırak, salıncak ve havuz çocuklar için ideal eğlence olanaklarındandır.

20. Minik Bir Hobi Bölümü Ayırın

kucuk bahce duzenlemesi icin oneriler en iyi 20 peyzaj fikri 14 768x595 1

Hobilerinizi yapmak için küçük bir alan inşa edebilirsiniz. Hobi bahçenize domates ve salatalık gibi pek çok sebzeyi ekebilir, kendinizin yetiştirdiği taze yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Küçük Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler Konusu Hakkında Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu