Yerli Kadın Ünlüler

Dilara Aksüyek Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Dilara Aksüyek
Tam adı: Dilara Aksüyek
Doğum tarihi: 24 Temmuz 1987
Doğum yeri: Karşıyaka, İzmir / Türkiye
Boyu: 1.65 m
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Dilara Aksüyek kimdir? Dilara Aksüyek, 24 Temmuz 1987 yılında Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. Birçok televizyon dizisinde yer almış Türk oyuncudur. Oyunculuk kariyeri için eğitim alarak kendisini geliştiren Aksüyek, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro Bölümü mezunudur. 2012 yılından beri ekranlardan yer alarak birçok projeyle karşımıza çıkmıştır.

İlk projesi 2012 yılında yayınlanan Evlerden Biri isimli televizyon dizisi olmuştur. Filiz karakterini canlandırdığı bu dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. 1 yıl sonra Merhamet isimli dizide rol almıştır. Orda ise Şadiye  karakteriyle izleyici karşısına geçmiştir.

Ardından Kadim Dostum ve başrollerinde Ezgi Eyüboğlu ve Kaan Yıldırım‘ın yer aldığı Adı Mutluluk dizi projelerinde yer aldıktan sonra 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin kadrosuna girmiştir. Mahfiruze Sultan’ı canlandırdığı bu dizide birçok kişi tarafından tanınmıştır. Tims Productions’ın yaptığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Beren Saat, Ekin Koç, Hülya Avşar gibi birçok önemli isimle birlikte rol almıştır.

2016 yılında Mahrumlar isimli sinema filminde yer almıştır. Daha sonra kariyerinin en başarılı işlerinden olacak olan İstanbullu Gelin isimli dizide İpek karakterine can vermiştir. O3 Medya’nın yaptığı Star Tv ekranlarında yayınlanan İstanbullu Gelin isimli 3 sezon süren dizide, Özcan Deniz, Aslı Enver, Salih Bademci ve İpek Bilgin gibi birçok önemli isimle çalışmıştır.

2020 yılında Arıza adlı dizide Füsun Yılmaz rolünü oynamaya başladı.

Dilara Aksüyek Dizi ve Filmleri

  1. 2020- Arıza / Füsun Yılmaz (Dizi)
  2. 2017- İstanbullu Gelin / İpek (Dizi)
  3. 2016- Mahrumlar / Tanem  (Dizi)
  4. 2015- Muhteşem Yüzyıl: Kösem / Mahfiruze Sultan (Dizi)
  5. 2015- Adı Mutluluk / Dolunay (Dizi)
  6. 2014- Kadim Dostum / Deniz Türkmen (Dizi)
  7. 2013- Merhamet / Şadiye (Dizi)
 1. 2012- Evlerden Biri / Filiz (Dizi) 

Videoları

Fotoğrafları

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu