Yerli Kadın Ünlüler

Dicle Canova Kimdir?

instagram takipçi hilesi

dicle canova kimdir 2
Tam adı: Dicle Canova
Doğum tarihi: ??. ??. 1971
Doğum yeri: Baf, Kıbrıs
Boyu: 1,6 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları):
Mesleği: Gazeteci, Sunucu
Aktif Yılları: 1993 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Dicle Canova Kimdir? Dicle Canova, sunucu ve gazetecidir.

Dicle Canova, 1971 senesinde Kıbrıs’ın Baf kentinde dünyaya gözlerini açtı.

Lise eğitimini Kıbrıs’ta bitirdi. Üniversite eğitimini 1989 ve 1993 seneleri arasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde tamamladı.

Üniversite’ye giderken TRT Haber kanalında habercilik yapmaya başladı. Daha sonra 1995 senesinde TGRT Haber kanalında Cumhurbaşkanlığı, ardından da ANAP ve Başbakanlık muhabirliği görevini icra etti. 1996 senesinde Almanya’nın Hamburg kentinde yer alan stüdyoda meslek içi eğitimler aldı. Televizyon yayıncılığı alanında da eğitimler gördü ve sertifika aldı.

Canova, 1998 senesinde BRT kanalına, 1999 senesinde de CNN TÜRK haber kanalına geçti. ANAP ve Meclis Muhabirliği yaptı. 2002 senesinde düzenlenen seçimlerden sonra siyasi muhabirlik görevine bir de eğitim alanı eklendi. Kızların okula gitmesi için bir girişim olan “Haydi Kızlar Okula” kampanyasının gönüllü takipçisi olarak görev yaptı.

Eğitim gazeteciliği alanında iki ayrı ödül kazandı. 2007 senesinden beri Ankara haber editörü olan Canova, 2018 senesinde CNN TÜRK Ankara temsilciliği görevine getirildi. İşten vakit bulabildiği zamanlarda mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyor. pasta, börek ve hamur işleri yapmak onu günlük kaygılardan kurtarıyor.

Aynı zamanda iyi bir film izleyicisidir. Onun için özellikle ilgi çekici olan, Osmanlı İmparatorluğu‘ndan Cumhuriyet‘e geçişle ilgili biyografik kitaplardır. Fırsat buldukça sporla da ilgileniyor. Ayrıca, özellikle yeni bir çift ayakkabı almaya gelince, alışverişe gitmeyi asla unutmaz.

Dicle Canova, seyahat etmeyi de çok seviyor. İşinden arta kalan zamanlarda yeni kültürler tanımak en büyük hobilerinden bir tanesi. tutkuları arasında ise Kıbrıs ve deniz yer alıyor.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu