Yerli Kadın Ünlüler

Nihan Su

Fenerbahçe Kadın Takımı Teknik Direktörü "Nihan Su" Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nihan su kimdir 4
Tam adı: Nihan Su
Doğum tarihi: ??. ??. 1981
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: ,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Beden Eğitimi Öğretmeni, Futbolcu, Teknik Direktör
Aktif Yılları: 1995 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi

Hakkında

Nihan Su Kimdir? Nihan Su, beden eğitimi öğretmeni, futbolcu ve teknik direktördür.

Nihan Su, 1981 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açtı.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da bitirdi. Üniversite eğitimini ise 2002 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu‘nda tamamladı. 2005 yılında yine Gazi Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu‘nda yüksek lisans eğitimini bitirdi.

1995 ve 2003 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bursa Delphi Packard, Ankara Gürtaş ve Gazi Üniversitesi kadın futbol takımlarında top koşturdu. Genç Milli Takım ve A Milli Takımda toplamda 32 maçta oynadı. 2005 yılında İzmir’de düzenlenen Universiade Yaz Spor Oyunları‘nda milli takımın kaptanı olarak sahaya çıktı.

Su, 2006 yılında futbol kariyerine son verdi. Futbolu bıraktıktan sonra Gazi Üniversitesi ve TFF liglerinde yer alan bazı kadın futbol takımlarının teknik direktörlüğünü yapmaya başladı. 2006 ve 2014 yılları arasında U15, U17, U19 ve A milli takımları olmak üzere kadın milli takımlarının teknik direktörlüğünü yaptı.

Aynı zamanda TFF İstanbul Bölge Antrenörü olarak görev icra etti. UEFA A Antrenörlük Lisansına da sahip. Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu‘nda öğretim görevlisi olarak da görev yaptı.

Fenerbahçe, 2021 yılında tarihi bir karar aldı ve Fenerbahçe Kadın Takımı‘nı kurdu. Takımın başına ise Nihan Su getirildi. Aynı tarihlerde Galatasaray da Kadın Takımı kurdu ve takımın başına Nurcan Çelik geçti.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu