Beslenme ve DiyetEgzersiz ve FitnessYemek Tarifleri

Churchill Nedir? Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Churchill Nedir? Faydaları Nelerdir? Churchill, soda ve limon suyundan yapılmış lezzetli ve fonksiyonel bir soğuk içecektir. Çörçil olarak da bilinir. Bu içecek mide ekşimesine iyi geldiği için zamanında alınır. Tüketiciler onu sevip tanıdıkça daha popüler hale geliyor. Limonlu Tuzlu Soda formunda piyasaya sunulan Churchill, yazın vazgeçilmez içeceklerinden biri haline geldi. Churchill 1 dakikada hazır oluyor ve kalıcı etki gösteriyor.

Churchill

Sağlık için etkili olduğu için uzmanlar tarafından sağlıklı içecekler listesine dahil ediliyor. Bazı kuaförler müşterilerinin kafasını bu karışım ile yıkıyor. Ne kadar doğru bir uygulama olduğu konusunda bazı tartışmalar mevcut. Ancak sodanın başta kepek olmak üzere bazı saç problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Churchill Faydaları Nelerdir?

1) Tansiyonu Dengeler

Her mevsim tansiyon sorununuz varsa Churchill içmek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bu içeceğin içindeki limon tansiyonu düşürmeye yardımcı olurken, maden suyu da yükselmesini engeller.

2) Bağırsakları Rahatlatır

Son zamanlarda bağırsaklarınızda bir sorun fark ettiyseniz; diyelim ki Churchill ile toksinlerden kurtulabilirsiniz. Churchill, bağırsağınızı temizlemeye, bağırsak parazitlerini gidermeye ve boşaltım sisteminizi harekete geçirmeye yardımcı olur.

3) Mide Bulantısını Giderir

churchill nedir 2

Bir tutam tuz, limon ve maden suyu ile mide bulantısı giderilebilir. Churchill, özellikle hamilelik sırasında sıklıkla tüketilir. Churchill genel seyahat öncesi önlem almak, mide asidini dengelemek ve mide bulantısını önlemek için hamilelikte ölçülü olarak tüketilir.

4) Su Kaybını Dengeler

Bir bardak Churchill asla içme suyunun yerini tutamaz, ancak sıcak havalarda kaybedilen sıvıların yenilenmesine yardımcı olur. Vücudun terleme yoluyla kaybettiği suyu kısmen geri kazandırır. Vücudun elektrolit dengesini düzenler.

5) Enerji Kazandırır

Churchill, magnezyum kaynağı maden suyu ile yapılır ve uzun süreli enerji artışı için limonla servis edilir. Spordan önce, işe giderken, sınavlardan önce Churchill alarak kendinizi iyi ve zinde hissedebilirsiniz. Ağır bir iş yaptıktan sonra da hem kaybettiğiniz sıvıyı hem de enerjiyi geri almak için çörçil içebilirsiniz.

6) Sindirim Sistemini Rahatlatır

Yemekten sonra ne yaparsak midemiz rahatlayacak diyenler 1 bardak Churchill yardımıyla tüm şişkinliklerini giderebilirler. Çünkü Churchill bir sindirim dostuydu. Ayrıca düzenli tüketimden kaynaklanan mide yanmasını da önler.

7) Kan Akışını Düzenler

Kan akışını dengelemek için bol sıvı almak gerekir. Sıcak havalarda sıvı takviyesi için kullanabilirsiniz. Kanın vücudunuzda dengeli bir şekilde ilerlemesini sağlar. Aynı zamanda organ sağlığı içinde faydalıdır.

Churchill (Çörcil) Tarifi

Malzemeler

  • 1 adet sade maden suyu
  • 1 adet limon suyu
  • 1 çay kaşığı tuz (İsteğinize göre ayarlayın. Tansiyonunuz varsa çok atmayın)

Yapılışı

1) İlk olarak limonu bir sıkacak yardımı ile güzelce sıkın

2) Daha sonra limon suyunu bir bardağa dökün

3) Üstüne yarım çay kaşığı kadar tuz ilave edin.

4) Tuzu tamamen eritmek için iyice karıştırın.

5) Son olarak da bir şişe sodayı yavaş yavaş dökün

Churchill İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu